تبلیغات
آبپخش - مطالب شهریور 88 2

امروز:

مطالب شهریور 88 2

سه شنبه سی و یکم شهریور 1388

پیروزی بیرون از خانه پرسپولیس و شكست خانگی ملوان

نمایندگان آبپخش در لیگ زیرگروه شهرستان دشتستان عصر امروز به مصاف حریفان خود رفتند.در ورزشگاه تختی برازجان تیم پرسپولیس آبپخش - قهرمان لیگ آبپخش - در اولین بازی خود مقابل پرسپولیس زیارت قرار گرفت و موفق شد با نتیجه سه بر یك حرسف خود را شكست دهد . تیم پرسپولیس در این بازی فرصت های بسیار زیادی برای گلزنی داشت كه به خوبی از آنها استفاده نكرد . گلهای پرسپولیس آبپخش در این دیدار را آقایان محمد دهقان - حسین ابراهیمی و علیرضا رضائی به ثمر رساندند.

d1u9156yy9xmd2i88d74.jpg

تیم فوتبال ملوان  - نایب قهرمان لیگ آبپخش-  نیز عصر امروز در ورزشگاه آزادی آبپخش به مصاف تیم انقلاب از درودگاه رفت كه متاسفانه در پایان با نتیجه پنج بر دو مغلوب حریف خود شد .

پیروزی تیم فوتبال پرسپولیس را به مجموعه این باشگاه تبریك عرض نموده و برای هر دو نماینده آبپخش در مسابقات آینده زیرگروه دشتستان آرزوی موفقیت داریم.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط سعید در 21:16 |  لینک ثابت   • آرشیو نظرات

سه شنبه سی و یکم شهریور 1388

مسابقه خاطره نویسی

نوشته شده توسط سعید در 12:57 |  لینک ثابت   • آرشیو نظرات

سه شنبه سی و یکم شهریور 1388

گروه هنری سپنتاخود را برای شركت در جشنواره تئاتر بین المللی اصفهان آماده می كند

براستی اگر بابك بهادرپور را پدر تئاتر كودك و نوجوان استان بوشهر بنامیم سخنی به گزاف نگفته ایم ، چرا كه وی بنیانگذار جشنواره تئاتر كودك و نوجوان در استان بوشهر است و چندین سال متوالی این جشنواره را برگزار كرده است. به همین بهانه مصاحبه ای با وی ترتیب دادیم.

aen8gxdz9pml6tbeycx4.jpg
نخلستان : لطفا خود را بیشتر برای ما معرفی كنید.

بنام خدا
بابك بهادرپور هستم ، متولد سال 1353 در آبپخش كه دوران تحصیل ابتدائی ، راهنمائی و دبیرستان را در آبپخش گذرانده ام و دوره كارشناسی مدیریت بازرگانی را در تهران بوده ام و هم اكنون در پارس جنوبی مشغول به كار می باشم . دارای مدرك بازیگری از كارگاه بازیگری هنرهای زیبا تهران را دارم. و خوشحالم كه هم اكنون در خدمت گروه هنری سپنتا هستم

نخلستان : نمایش را از كی شروع كردید؟

- در دوران دبیرستان كارهای نمایشی متعددی داشته ام ولی به صورت رسمی در سال 1379 نمایش نیرنگ های اسكاپن را كار كرده ام ، البته قبل از آن نیز چندین نمایشنامه نوشته بودم كه متاسفانه اجرا نشدند.

نخلستان : از گروه سپنتا بیشتر بگوئید

گروه سپنتا هم اكنون بزرگترین گروهی است كه در زمینه هنرهای نمایش در استان بوشهرفعالیت می كند. این گروه با 8 كارگردان  و 8 شاخه مختلف با 280 هنرمند مشغول به فعالیت است و جشن 10 سالگی این گروه را در آذر ماه برگزار خواهیم كرد و هم اكنون دو نمایش به نامهای برافتوی و كارد‌ و ‌خین را برای جشنواره بین المللی اصفهان آماده می كنیم

نخلستان : از دید شما بهترین بازیگر آبپخش كیست ؟

آبپخش بازیگران بسیار خوبی دارد و ضمن تشكر از همه آنها در بازیگران مرد آقایان چنگیز اخلاقی و سیدجمال  الدین موسوی را بیشتر می پسندم و در بخش بازیگران زن به خاطر حسادت بین آنها از كسی نام نمی برم.

نخلستان : از لحاظ فنی كدام یك از كارگردانان آبپخش را بیشتر می پسندید؟

به نظر من آقای شاهین نجفی به واسطه داشتن تحصیلات آكادمیك تئاتری از دانشگاه تهران و همكاری با چند تن از هنرمندان بزرگ كشور ، از دیگران بهتر است.

این مصاحبه را بصورت كامل می توانید در ادامه مطلب ببینید.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط سعید در 2:47 |  لینک ثابت   • آرشیو نظرات

دوشنبه سی ام شهریور 1388

پایان مسابقات فوتسال جام رمضان

تیم استقلال با برتری مقابل نیرورسان به مقام قهرمانی مسابقات فوتسال آبپخش دست یافت . در این دیدار تیم استقلال موفق شد با نتیجه چهار بر دو به پیروزی دست یابد . عنوان آقای گلی این مسابقات را آقای آیت كیانی از تیم دارایی به خود اختصاص داد.

همچنین در رده جوانان تیم دارایی با برتری مقابل نیرورسان به مقام قهرمانی دست یافت . در این رده آقای حسین ابراهیمی از نیرورسان به عنوان آقای گلی دست یافت.

در رده نونهالان نیز تیم استقلال با غلبه بر شاهین به مقام قهرمانی دست یافت.

در پایان این مسابقات جوایزی به تیم ها و نفرات برتر اهدا شد.
همچنین هدیه ای به آقای فرشاد سه كناری بازیكن آبپخشی تیم ملی نونهالان كشورمان اهدا شد . ما نیز حضور این بازیكن در تیم ملی را به وی و خانواده ایشان تبریك می گوییم.

تصاویر دیگری از این مسابقات و مراسم اهدای جوایز را در ادامه مطلب ببینید


ادامه مطلب
نوشته شده توسط سعید در 4:24 |  لینک ثابت   • آرشیو نظرات

یکشنبه بیست و نهم شهریور 1388

تبانی دلالان برای پایین آوردن قیمت خرما

از گوشه و کنار شنیده شده است که برخی از دلالان خرما –برای سود بیشتر- طی روزهای اخیر با تشکیل جلساتی، مقرر کرده اند که خرما را به قیمت معینی و پایین تر از قیمت معمول آن خریداری کنند. آنها از خریدارانی که از مناطق دیگری -همچون استان فارس- برای خرید خرما به منطقه می آیند نیز خواسته اند که خرما را بیشتر از هر کیلو 500 تومان از کشاورزان خریداری نکنند. این در حالی است که پیش از این خرما به قیمت 700 تا 800 تومان خریداری می شد و حتی در بازارهای شهرهای بزرگ همچون تهران، خرمای دشتستان(بسته بندی شده) تا قیمت 4 هزار تومان هم خرید و فروش می‌شد. دلالان مذکور از دیگر خریدارانی که قصد داشتند با قیمت بالاتر خرما خریداری کنند، خواسته اند که فعلا دست نگه دارند تا آنها خود خرمای مورد نیازشان را به قیمت پایین تر برایشان فراهم کنند.
در خطبه های نماز جمعه روز قدس آب پخش امام جمعه این شهر با اشاره به این مسئله از مسئولان می‌خواهد که در اسرع وقت جلوی این تبانی را بگیرند.
برخی کشاورزان معتقدند که علت این دسیسه دلالان، عدم اعلام نرخ خرید تضمینی خرما از سوی دولت است و اگر دولت هر چه زودتر قیمت نرخ تضمینی خرید خرما را اعلام کند، شرایط رقابتی شده و امکان سوءاستفاده فرصت‌طلبان از بین می رود.
آخرین اخبار حکایت از این دارد که با پیگیری‌های استاندار بوشهر، در روزهای آینده قیمت نرخ تضمینی خرید خرما رسما اعلام خواهد شد.

نوشته شده توسط سعید در 4:29 |  لینک ثابت   • آرشیو نظرات

یکشنبه بیست و نهم شهریور 1388

مسابقات زیرگروه شهرستان دشتستان

مسابقات زیرگروه فوتبال شهرستان دشتستان از روز سه شنبه 88/6/31 آغاز خواهد شد و نمایندگان شهر آبپخش مقابل حریفان خود به میدان خواهند رفت. لازم به ذكر است كلیه مسابقات هفته اول لیگ زیر گروه شهرستان دشتستان از ساعت 16:30 آغاز خواهند شد

پرسپولیس آبپخش         پرسپولیس زیارت            مكان : ورزشگاه  تختی برازجان

ملوان آبپخش              انقلاب درودگاه               مكان : ورزشگاه آزادی آبپخش

برنامه كلی این مسابقات را می توانید در ادامه مطلب ببینید


ادامه مطلب
نوشته شده توسط سعید در 4:25 |  لینک ثابت   • آرشیو نظرات

یکشنبه بیست و نهم شهریور 1388

غارت محصولات نخل‌داران آب‎پخش

خطر به یغما بردن محصول خرمای نخل داران طی روزها و هفته های اخیر نگرانی هایی را در میان نخلداران ایجاد کرده است.
اگر شما یک باغ بزرگ میوه داشته باشید و یک سال تمام برای به ثمر نشستن میوه هایش زحمت کشیده باشید اما در فصل برداشت، یک روز صبح وقتی وارد باغ‌تان می‌شوید، متوجه شوید که همه محصولتان را سرقت کرده اند و خساراتی نیز –به علت برداشت شبانه و همراه با عجله- به باغ‌تان وارد کرده اند، چه حالی خواهید شد؟
هر ساله و با فرا رسیدن فصل برداشت محصول خرما در مناطق دارای نخل، افراد سودجو و فرصت طلب اقدام به غارت محصول خرمای کشاورزان می کنند. این در حالی است که به دلیل وسعت مناطق و باغ های نخل و با توجه به محدودیت های نیروهای انتظامی، امکان حفاظت از نخل های مردم در سطح گسترده و همه جانبه برای نیروی انتظامی امکانپذیر نیست.
پس از سرقت شبانه برخی از محصولات باغ ها طی هفته های اخیر در منطقه آب پخش، کشاورزان شخصا اقدام به حفاظت از محصول خود می کنند. در شرایطی که در حال حاضر به علت کمبود نیروی متخصص کار یا نرسیدن محصول خرما –بطور کامل- امکان برداشت آن برای همه نخل داران وجود ندارد، برخی افراد برای جلوگیری از سرقت محصول خود، شب‌ها را در باغ هایشان سپری می کنند و با روشن کردن آتش از باغ خود محافظت می کنند.
اگر چه نیروهای مردمی در قالب پایگاه‌های مقاومت بسیج اقدام به گشت زنی در مسیرهای مختلف مناطق دارای نخل می کنند اما با توجه به وسعت این مناطق کمک بیشتر مسئولان مربوطه به ویژه نیروی انتظامی را می طلبد.
گفتنی است که خرما اصلی ترین محصول کشاورزی در استان بوشهر است و بسیاری از خانواده ها از این راه امرار معاش می کنند و سرقت یک شبه محصولات آنان ضربات جبران ناپذیری را به آنها وارد می کند به طوری که ممکن است در مواردی منجر به از دست رفتن کل سرمایه یک خانواده در طی یک سال شود.
نوشته شده توسط سعید در 4:12 |  لینک ثابت   • آرشیو نظرات

پنجشنبه بیست و ششم شهریور 1388

استقلال و نیرورسان به فینال رسیدند

در دیدار های مرحله نیمه نهایی مسابقات فوتسال جام رمضان آبپخش ، دو تیم استقلال و نیرورسان با غلبه بر حریفان خود به دیدار نهائی راه یافتند. در مسابقه اول ایتدا دو تیم نیرورسان و ایرانجوان به مصاف هم رفتند كه تیم نیرورسان موفق شد با نتیجه چهار بر یك حریف خود را مغلوب سازد.
در دیگر دیدار نیز تیم استقلال و دارایی به مصاف هم رفتندكه در این دیدار نزدیك دو تیم در وقتهای قانونی بازی به نتیجه مساوی 2-2 رضایت دادند ولی در ضربات پنالتی تیم استقلال موفق شد مقابل حریف خود پیروز شود.
فینال این مسابقات ساعت 22:30 روز یكشنبه 88/6/29 برگزار خواهد شد.

امشب همچنین مرحله گروهی مسابقات فوتسال جوانان نیز به پایان رسید و تیمهای نیرورسان و آزادی از گروه یك و تیمهای دارایی و آزادی ب از گروه دوم به نیمه نهایی راه یافتند. كه در نیمه نهایی نیرورسان مقابل آزادی ب و دارایی با آزادی مسابقه خواهند داد.

نوشته شده توسط سعید در 3:36 |  لینک ثابت   • آرشیو نظرات

چهارشنبه بیست و پنجم شهریور 1388

تشكیل شورای اداری شهرستان دشتستان در آبپخش

عصر امروز اولین جلسه شورای اداری شهرستان دشتستان با حضور فرماندار دشتستان ، نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی ، مسئولین ادارات و نهادهای شهرستان ، ائمه جمعه شهرستان، بخشداران شهرستان و مسئولین ادارات بخش آبپخش در سالن اجتماعات دبیرستان امام صادق (ع) آبپخش برگزار ‌شد.
در این جلسه ابتدا بخشدار آبپخش ضمن خیر مقدم به فرماندار و مسئولین با اشاره به روز قدس خواستار حضور حداكثری در راهپیمائی روز قدس شد.
وی همچنین با اشاره به پیش رو بودن هفته دفاع مقدس ، خواستار توجه مسئولین ادارات به خانواده شهدا شدند. دهقائدی با اشاره به مشكلات بخش تازه تاسیس آبپخش خواستار اختصاص امكانات اداری و ماشینی و نیروی انسانی به بخشداری آبپخش و همچنین ایجاد ادارات و نهادها در بخش آبپخش شدند
بخشدار آبپخش وضعیت خرید خرما را نامناسب خواند و خواستار توجه بیشتر مسئولین به وضعیت خرما و تضمین خرید خرما از سوی تعاونی ها شدند.

سپس امام جمعه آبپخش ضمن قدردانی از فرماندار دشتستان به واسطه تشكیل جلسه شورای اداری در آبپخش به بیان مشكلات بخش آبپخش پرداخت. حجت الاسلام رضائی مشكل زمینهای مسكونی شهر آبپخش با منابع طبیعی را یكی از مشكلات اصلی مردم آبپخش دانستند و خواستار تسریع در رفع این مشكل مردم شدند.
وی همچنین احداث یك جایگاه سوخت CNG را برای آبپخش ضروری دانستند. وی با اشاره به وجود یك میلیون و صد هزار اصله نخل در بخش آبپخش خواستار ایجاد پژوهشكده خرما در آبپخش شدند.

رئیس شورای اسلامی شهر آبپخش نیز با اشاره به خدمات ارزنده دولت ، این خدمات را در آبپخش كم دانستند و خواستار توجه بیشتر مسئولین به این منطقه شدند. نصرالله حسن پور افزود: آبپخش پرجمعیت ترین شهر شهرستان پس از برازجان است ولی اعتبارات عمرانی آن بسیار كم است و جوابگوی پروژه های عمرانی نیست.
وی ادامه داد: با توجه به وجود 800 دانشجو و همچنین اساتید مجرب دانشگاهی در آبپخش ، تاسیس دانشگاه پیام نور در آبپخش ضروری به نظر می رسد.
حسن پور همچنین با بر شمردن مشكلات بهداشتی و درمانی آبپخش خواستار تجهیز مركز بهداشتی درمانی آبپخش شدند.

فرمانده سپاه دشتستان نیز طی سخنانی با بیان اهمیت هفته دفاع مقدس به تشریح برنامه های این هفته پرداختند. سرهنگ رستمی خواستار حضور همه مردم و مسئولین در این برنامه ها شدند.
در ادامه رئیس آموزش و پرورش شهرستان دشتستان در سخنانی با اشاره به نزدیك بودن شروع سال
جدید تحصیلی، آمادگی كامل آن اداره برای آغاز كلاسهای درس را بیان و خواستار همكاری ادارات مختلف با آموزش و پرورش برای برگزاری هر چه بهتر كلاسها شدند.

رئیس اداره هلال احمر شهرستان دشتستان نیز در سخنانی آموزش مردم را یكی از بهترین راهها برای كاهش تلفات در بلایای طبیعی دانست. جعفری افزود: كارگروه امداد و نجات تشكیل و این كار را عملیاتی خواهد كرد.
نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی نیز دقایقی در این جلسه حضور یافتند و در سخنانی به بیان پیگیری‌های انجام شده در بحث خرید خرما از كشاورزان پرداختند وی همچنین  برگزاری مراسمات هفته دفاع مقدس ، راهپیمایی روز قدس و بازگشایی مدارس را پر اهمیت دانستند.
وی با اشاره به شروع به كار مجدد شركت صدرا ، تلاش برای تاسیس مجتمع پتروشیمی دشتستان و اجرایی كردن طرح 50 درصد نیروی بومی پارس جنوبی ابراز امیدواری كرد مشكل بیكاری جوانان در دشتستان حل شود.
مهندس ایوب پاپری در ادامه خواستار ایجاد ادارات مستقل در آبپخش شده و سرعت بخشیدن در استقرار این ادارات را موجب دلگرمی مردم این منطقه دانست.
شادپور دهقانی - رئیس اداره برق شهرستان دشتستان - گفت : اعتبارات استانی امسال شش و نیم میلیارد تومان است كه سه و نیم میلیارد از این اعتبارات در پروژه های نیمه اول امسال به بهره برداری رسیده است.
همچنین شهردار آبپخش در این آئین گفت : تمام توان خود برای خدمت به مردم آبپخش را به كار خواهم بست . مهندس استادزاده با تقدیر از شهرداران سابق و اعضای سابق و كنونی شورای شهر آبپخش ادامه داد : مشكل مسكن در آبپخش را با اعطای پروانه ساخت به صورت كامل حل خواهد كرد. وی افزود : قسم می خورم از هیچ تلاشی برای مردم فروگذار نكنم حتی اگر به قیمت زندان رفتن خودم باشد. استادزاده همچنین  نیاز به پلیس ترافیك و اداره راهنمایی و رانندگی و اتوبوس واحد شهری رااز دیگر كمبود های شهر آبپخش دانست.
در پایان این مراسم فرماندار دشتستان به ایراد سخنانی پرداختند. زارعی با اشاره به اهمیت راهپیمائی روز قدس ، حضور همه مردم و مسئولین در راهپیمائی را ضروری دانستند. وی ادامه داد : شكل گیری جریانهایی در خارج از كشور بر علیه جمهوری اسلامی ایران ، اهمیت این راهپیمائی را بیشتر می كند.  زارعی همچنین خواستار حضور همه مسئولین در برنامه اعلام شده از سوی ستاد بزرگداشت هفته دفاع مقدس شدند و خواستار توجه بیشتر به خانواده شهدا و ایثارگران شدند.
فرماندار دشتستان ضمن اشاره به ایجاد امنیت مناسب در شهرستان دشتستان در ماههای اخیر افزود : امنیت و آرامش خوبی در ماههای اخیر بر شهرستان حاكم شده است كه جا دارد از تلاشهای اعضای شورای تامین شهرستان تقدیر و تشكر كنیم.
وی خواستار ارائه برنامه فرهنگی از سوی ائمه جمعه ، تربیت بدنی، اداره ارشاد و سازمان تبلیغات برای مقابله با ناامنی شدند.

زارعی با اشاره به برگزاری جشن گلریزان در مهرماه خواستار جمع آوری وجوهات مردمی از طرف ائمه جمعه ، بخشداران و شهرداران برای آزادسازی زندانیان شد.
فرماندار دشتستان در ادامه گفت : بخشدار آبپخش به انتخاب امام جمعه آبپخش و اعضای شورای شهر به زودی معرفی خواهد شد و ادارات بخش آبپخش هر چه سریعتر مستقر خواهند شد. وی در پایان شهردار آبپخش را جوانی پر توان و كاردان دانسته و ابراز امیدواری كرد با همكاری بین اعضای شورا و شهردار ، شاهد پیشرفت هر چه بیشتر آبپخش باشیم.

نوشته شده توسط سعید در 21:19 |  لینک ثابت   • آرشیو نظرات

دوشنبه بیست و سوم شهریور 1388

ادامه مسابقات فوتسال جوانان - دو بازی برگزار نشد

در ادامه مسابقات فوتسال جام رمضان رده سنی جوانان، با یک روز تاخیر به مناسبت روز شهادت حضرت علی (ع)، دیشب ( یکشنبه ۲۲/۰۶/۱۳۸۸ ) دو بازی از چهار بازی برنامه ریزی شده برگزار شد. درباره دو بازی دیگر هنوز نمی دانم چه اتفاقی افتاده و به چه علت این بازی ها برگزار نشده است و چه وقت برگزار خواهد شد ولی در دو بازی برگزار شده این نتایج بدست آمده است:

در سومین بازی برنامه ریزی شده که اولین بازی دیشب بود، تیم های ملوان و دارایی در مقابل هم به میدان رفتند که حاصل این دیدار برد ۵ بر ۱ تیم دارایی بود. در چهارمین بازی نیز که دومین بازی دیشب بود، تیم های استقلال و شهدا به دیدار یکدیگر رفتند که نتیجه این دیدار نیز برد ۴ بر صفر تیم استقلال بود.

داوری این دو دیدار را آقایان عبداله عبدالهی ( داور اول ) و سید مهدی موسوی ( داور دوم ) بر عهده داشتند.http://assistant-referee.blogfa.com/

نوشته شده توسط سعید در 23:59 |  لینک ثابت   • آرشیو نظرات

دوشنبه بیست و سوم شهریور 1388

3 كانال آبیاری در آبپخش بهره‌برداری رسید

در آیینی با حضور مسئولان، كانال‌های آبیاری شاخه پیچ، اسداللهی و B9 در منطقه آبپخش شهرستان دشتستان استان بوشهر به بهره برداری رسید.

معاون طرح و توسعه شركت آب منطقه‌ای بوشهر بعد از ظهر امروز در حاشیه بهره‌برداری از این پروژه‌ها اظهار داشت: طول این كانال‌ها حدود 6 هزارو 700 متر بوده و برای احداث كانال‌های آبیاری شاخه پیچ، اسدللهی و B9 حدود یك میلیارد و 500 میلیون تومان هزینه شده است.
غلامحسین بهشتی با بیان اینكه با بهره برداری از این كانال‌ها حدود 800 هكتار از باغات منطقه زیر پوشش آبیاری نوین قرار می‌گیرند، گفت: تا پیش از احداث این كانال‌ها دوره آبیاری باغات منطقه 21 روز بوده كه پس از بهره‌برداری از آنها این مدت به حدود 10 روز كاهش می‌یابد.
معاون طرح و توسعه شركت آب منطقه‌ای بوشهر تصریح كرد: اجرای این كانال‌ها و احداث جاده‌های دسترسی مربوطه سهولت در رفت و آمد كشاورزان و دسترسی آسان آنان به نخیلات را نیز در پی دارد.
بهشتی با اشاره به افزایش 50 درصدی راندمان آبیاری پس از بهره‌برداری از این كانال‌ها، آن را گامی بسیار مهم در راستای صرفه‌جویی و مصرف بهینه آب دانست.
وی با بیان اینكه همه باید در راستای تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری گام بردارند از تمام كشاورزان و مصرف‌كنندگان خواست رعایت الگوی مصرف و تغییر روش‌های آبیاری از سنتی به نوین در دستور كار خود قرار دهند.
كشاورزان و باغداران منطقه با اقامه نماز و سجده شكر در مجاورت این كانال‌ها به ابراز شادمانی و شكرگزاری پرداختند.
این كانال‌ها با حضور معاون طرح و توسعه و اعضای كمیسیون تحویل موقت پروژه‌های شركت آب منطقه‌ای تحویل موقت شد.

نوشته شده توسط سعید در 16:11 |  لینک ثابت   • آرشیو نظرات

دوشنبه بیست و سوم شهریور 1388

مصاحبه با آقای ابراهیم درگاهی

نخلستان: لطفا خود را معرفی كنید:

ابراهیم درگاهی هستم مسئول اداره تربیت بدنی آبپخش

نخلستان: چه مدت مشغول فعالیت در تربیت بدنی هستید ؟

با توجه به اینكه خودم ورزشكار بوده ام و علاقه خاصی به ورزش و خدمت به جوانان دارم ، مدت 10 سال است كه در این پست فعالیت می كنم

 

نخلستان: چند باشگاه و هیئت ورزشی زیر نظر اداره تربیت بدنی آبپخش فعالیت می كنند ؟

چهارده باشگاه ورزشی كه اغلب در رشته فوتبال و در رده های پایه تا بزرگسالان فعالیت دارند بعلاوه یك مدرسه فوتبال و هیئت های ورزشی : تكواندو - كنگ فو - كشتی - ژیمناستیك و ورزش بانوان در رشته های والیبال و فوتبال و فوتسال فعالیت می كنند.

نخلستان: در زمان فعالیت شما در تربیت بدنی آبپخش چه اقداماتی از سوی دولت برای ورزش انجام شده است ؟

روزی كه من مسئولیت تربیت بدنی آبپخش را بر عهده گرفتم تنها یك اتاق را تحویل من دادند ، بدون هیچگونه امكانات ورزشی ولی به لطف خدا و همت مسئولین استان و شهرستان توانستم در این مدت اعتباراتزیادی را جذب كنم كه مهمترین اقدامات انجام گرفته به این شرح می باشد:
كشت چمن - احداث پیست دو و میدانی - سرایداری ورزشگاه - احداث یك سالن ورزشی با تمام امكانات - احداث سكوی بزرگ تماشاگران با تمام امكانات جهت استفاده هیئت ها و ورزشكاران - احداث ساختمان اداری و دفتر هیئت های مختلف - دیوار كشی مجموعه ورزشی - محوطه سازی در ورزشگاه و جذب ده ها امكانات ورزشی  و اداری كه هر روزه مورد استفاده مراجعان قرار می گیرد.

نخلستان: ورزشكاران آبپخشی در مسابقات شهرستان و استان هم شركت می كنند ؟

بله ، امسال چهار نماینده در رده نوجوانان و جوانان و دو نتیم پرسپولیس به عنوان قهرمان و ملوان به عنوان نایب قهرمان در مسابقات زیرگروه بزرگسالان شهرستان دشتستان شركت كرده اند كه امیدواریم به لیگ استان راه یابند.

نخلستان: چه خواسته ای از مسئولین دارید؟

با توجه به اینكه آبپخش دومین شهر پرجمعیت شهرستان می باشد ، از مسئولین استان خواستاریم نسبت به احداث سالن ورزشی ویژه بانوان ، احداث یك زمین چمن دیگر و نور ورزشگاه اقدامات لازم را انجام دهند.

نخلستان: در پایان صحبت خاصی دارید بفرمائید

تقدیر و تشكر خالصانه خود را تقدیم مردانی می كنم كه در دولت نهم خالصانه جهت محرومیت زدایی از چهره آبپخش گام برداشتند ، خصوصا استاندار محترم و مردمی - مدیركل تربیت بدنی استان - كلیه كاركنان اداره كل - فرماندار محترم و تربیت بدنی شهرستان

نوشته شده توسط سعید در 13:43 |  لینک ثابت   • آرشیو نظرات

دوشنبه بیست و سوم شهریور 1388

چی شد ؟


شهر آبپخش : از حدود سی و پنج سال پیش به این طرف هر ساله آبپخش شاهد فرود هواپیماهایی بود که سالانه بعد از شکوفایی ثمره نخل به این شهر و در فرودگاه کوچک شهر فرود می آمدند این هواپیماهای اجاره ای که معمولا از کشورهای شرقی می آمدند با آفت زدایی نخلستان سرسبز منطقه طراوت را به نخلستان و خوشحالی را به کشاورزان می داد .

اما چند سالی است که خبری از این هواپیما ها نیست  حرف و حدیث های زیادی است عده ای می گویند محیط زیست جلوگیری کرده ُ عده ای دیگر گویند برای صرفه جویی در هزینه های اداره کشاورزی است و عده ای دیگر گویند خصوصی سازی است و .....

به هر حال آنچه که در کشورهای جهان مرسوم است هم اکنون به همین روش سمپاشی می گردد که هم صرفه جویی در وقت است و هم یکسان سمپاشی کردن و صدها مزایای دیگر . که عقل و منطق سیستم مکانیزه سمپاشی هوایی را برتر از سمپاشی دستی و سنتی می داند .

نوشته شده توسط سعید در 13:15 |  لینک ثابت   • آرشیو نظرات

شنبه بیست و یکم شهریور 1388

مصاحبه با آقای خداداد رضایی مسئول موسسه هنرهای نمایشی شهر آبپخش

آقای خداداد رضائی یكی از فعالترین هنرمندان تاریخ شهر آبپخش است و هم اكنون به  عنوان مسئول موسسه هنرهای نمایشی شهر آبپخش مشغول به كار هستند. در همین رابطه مصاحبه ای را با وی ترتیب دادیم .

نخلستان : آقای رضایی خودتان را بهتر معرفی کنید

خداداد رضایی متولد بهار 1342 آبپخش . تحصیل را تا دوره دیپلم در آبپخش گذراندم و سپس با رشته کارشناسی  الهیات و معارف اسلامی دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر ادامه و در نهایت با رشته کارشناسی ارشد ادبیات نمایشی دوره تکمیلی را به اتمام رساندم و هم اینک در تلاشم وارد دوره PHD   شوم . شغلم هم که کارشناس آموزشی دانشگاه خلیج فارس هست و هم به عنوان هیات علمی در دانشگاه علمی و کاربردی بوشهر تدریس می کنم .

نخلستان : از هنر و آشنایی با هنر بگوئید ؟
خداوند رحمان زیبایی پرستی را در وجود همه انسانها گذاشته و کسی نیست که از زیبایی بدش بیاید  منتهی خلق زیبایی  بستگی  به علاقه و استعدادهای افراد دارد شاید باور نکنید ولی این حس هنر دوستی و زیبا پرستی را زمانی در وجودم احساس کردم که دوره دبستان بودم علاقه ام به نقاشی – خوشنویسی و عکاسی در همان دوره دبستان بود . و در همان دوره بود که به گروه پیشاهنگ مدرسه پیوستم و در کارهای هنری شرکت می کردم و اتفاقا سرپرست نمایشی بودم که حدود سالهای 1350 که در جشنها با پوشیدن لباسهای رنگی و زدن ماسک در کارنوال شادی شرکت می کردیم .

نخلستان : از چه زمانی تئاتر را بطور جدی پیگیری کردید ؟
سال 1357 از بدو پیروزی انقلاب  آقای سید محمود هدایت از دانشکده هنرهای زیبا تهران فارغ التحصیل شده بودند آمدند و نمایشی را بنام انتقام اجرا نمودیم و این اولین نمایش صحنه ای من بود و بعد از آن در سال 1358 یک نمایش بنام اشک یتیم را کارگردانی کردم و از آن به بعد همه ساله در دهه های فجر نمایشی را آماده می کردیم و به همراه برنامه جنگ شادی به روی صحنه می آوردیم

نخلستان : تا به حال چند نمایش نوشته ، کارگردانی و یا بازیگری کرده اید ؟
بطور دقیق در 17 نمایش بازی کردم و تعداد 18 نمایشنامه را نوشته ام و 38 نمایشنامه را کارگردانی کرده ام

ادامه این مصاحبه را در ادامه مطلب ببینید

ادامه مطلب
نوشته شده توسط سعید در 17:4 |  لینک ثابت   • آرشیو نظرات


نوشته شده در : دوشنبه 16 شهریور 1388  توسط : saeid .    نظرات() .

feet problems
دوشنبه 27 شهریور 1396 08:14 ب.ظ
Great post. I was checking continuously this weblog and I'm inspired!
Extremely useful information specifically the last section :
) I maintain such info a lot. I was seeking this particular information for a long time.
Thanks and best of luck.
How do you strengthen your Achilles tendon?
سه شنبه 17 مرداد 1396 12:40 ب.ظ
hello!,I like your writing so much! percentage we keep in touch extra about your article on AOL?
I require a specialist on this house to resolve my problem.
May be that is you! Taking a look forward to peer you.
How do you prevent Achilles tendonitis?
جمعه 13 مرداد 1396 12:48 ب.ظ
WOW just what I was searching for. Came here by searching for مطالب
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر