تبلیغات
آبپخش - مطالب آبان 88

امروز:

مطالب آبان 88

پنجشنبه بیست و هشتم آبان 1388

عبدالهی در لیگ کشور

داوری دیدار دو تیم جهان گستر پارسیان و عشایری نورآباد ممسنی بر عهده داوران بوشهری خواهد بود.
این بازی از هفته پنجم لیگ دسته سه باشگاههای کشور ، دوشنبه88/9/2 ساعت 14:30 در ورزشگاه تختی پارسیان استان هرمزگان برگزار خواهد شد.
داوری این دیدار را آقای محمد‌حسن زاهدی‌فر با کمک آقایان ماشاءالله ملک‌زاده و عبدالله عبدالهی بر عهده خواهند داشت.

http://www.mypicx.com/uploadimg/1257467314_11192009_1.bmp

برای تیم داوری این دیدار خصوصا آقای عبدالله عبدالهی داور آبپخشی این مسابقه آرزوی موفقیت داریم.
لازم به ذکر است آقای عبدالهی هفته گذشته نیز در هفته سوم این مسابقات به عنوان کمک داور در دیدار
تربیت بندرعباس_ ذغال سنگ کرمان حضور داشت.

نوشته شده توسط سعید در 20:51 |  لینک ثابت   • آرشیو نظرات

یکشنبه بیست و چهارم آبان 1388

گزارش تصویری از حرم مطهر شهدای گمنام شهر آبپخش

حرم مطهر شهدای گمنام شهر آبپخش در سال 1384 و همزمان با تاسوعای حسینی با دفن پنج شهید گمنام جنگ تحمیلی شروع به کار کرد و هر روزه پذیرای مردمی است که برای ادای احترام به این شهیدان به این مکان مقدس می‌آیند.

http://www.mypicx.com/uploadimg/1013989996_11152009_8.jpg

دیگر تصاویر را در ادامه مطلب ببینید

ادامه مطلب
نوشته شده توسط سعید در 8:53 |  لینک ثابت   • آرشیو نظرات

یکشنبه بیست و چهارم آبان 1388

تابلوی ورودی شهر آبپخش

http://www.mypicx.com/uploadimg/1159822136_11142009_1.jpg

نوشته شده توسط سعید در 8:36 |  لینک ثابت   • آرشیو نظرات

چهارشنبه بیستم آبان 1388

سعدآباد؛ كانون خرافات در استان

مثلا مدعی ارتباط با غیب در عالی شهر ، بومی این منطقه می باشد. مطابق شمارش انجام گرفته در منطقه سعدآباد دسته كم دو نفر ادعای ارتباط به غیب یا معصومین علیهم السلام را دارند، یازده درخت كنار منسوب به اهل بیت و دارای معجزه در باور متولیان بوده و حتی مراسمات مخصوص و تقدیس ویژه و توسل خاصی برای آنها قائل هستند، همچنین شش نفر دعا نویس به فعالیت مشغول بوده...
ادامه مطلب
نوشته شده توسط سعید در 11:26 |  لینک ثابت   • آرشیو نظرات

شنبه شانزدهم آبان 1388

فعالیت‌های اخیر شهردار آبپخش

 شهردار آبپخش از استقرار پلیس ترافیك در شهر آبپخش برای نخستین بار خبر داد.

عبدالرسول استادزاده صبح امروز اظهار داشت: با راه‌اندازی پلیس ترافیك مشكل ترافیكی شهر آبپخش به حداقل رسیده و مردم از وضعیت موجود بسیار راضی هستند.
وی افزود: با توجه به افزایش جمعیت و به تبع آن افزایش رفت و آمد در شهر آبپخش، در چند سال اخیر شاهد ترافیك سنگین و پرفشاری در شهر آبپخش بودیم كه با ساماندهی ماشین‌ها و استقرار پلیس ترافیك به نوعی این ترافیك را كنترل كرده‌ایم.
شهردار آبپخش از خرید یكدستگاه اتوبوس كولردار برای رفاه حال شهروندان خبر داد و خاطر نشان كرد: مبلغ 175 میلیون ریال را به حساب سازمان اتوبوسرانی كشور واریز كرده‌ایم و در هفته آینده این اتوبوس كولردار و مجهز به ناوگان شهر آبپخش اضافه می‌شود.
استاد‌زاده ادامه داد: محوطه سازی شهردار آبپخش را آغاز كرده‌ایم و به ‌زودی این طرح به اتمام می‌رسد، در ضمن گلزار شهدای گمنام آبپخش نیز ساماندهی شده و كار مسقف كردن و موزائیك‌كاری این مكان مقدس نیز به‌زودی به اتمام می‌رسد.
وی با اشاره به برگزاری جشنواره خرما در آذرماه در شهر آبپخش، افزود: كار آماده سازی غرفه‌ها در حال انجام است و مسائل مربوط به برگزاری جشنواره به طور منظم در حال پیگیری و انجام است و امیدواریم این جشنواره با شكوه خاصی برگزار شود.
شهردار آبپخش ادامه داد: برای برگزاری این جشنواره استاندار بوشهر و معاون وزیر جهاد كشاورزی به آبپخش می‌آیند، چرا كه برگزاری این جشنواره نقش مهمی در توسعه محصول خرما در استان بوشهر دارد.
نوشته شده توسط سعید در 18:15 |  لینک ثابت   • آرشیو نظرات

جمعه پانزدهم آبان 1388

استقرار ادارات نیازمند اهدای زمین


ماهها از استقرار بخشداری در آبپخش می‌گذرد ولی هنوز راه‌اندازی ادارات شروع نشده است و تنها تفاوت آبپخش با قبل همان بخشداری است.
در حالی که تعداد زیادی از مسئولین سازمانها و مدیران کل ادارات استان برای استقرار ادارات یا شعبی از سازمان یا اداره خود در آبپخش اعلام آمادگی کرده‌اند تنها مشکل در این بین نبود یک محل مناسب برای محل این ادارات است.
هر اداره‌ای که بخواهد در آبپخش راه‌اندازی شود مستلزم اهدای زمین و یا داشتن یک محل استیجاری مناسب و مطمئن برای آن اداره است که مدیران کل ادارات استان این محل و یا زمین را از شورای اسلامی شهر آبپخش طلب می کنند.

در دیگر شهرها افرادی هستند که یا به سود خود و یا برای رضای خدا و  یا به خاطر مردم زمینی را برای این کارها در اختیار مردم و دولت قرار می دهند و یا ملک خود را برای زمان مناسبی در اختیار این ادارات قرار می دهند ولی متاسفانه در شهر آبپخش چنین فرد یا افرادی یافت نمی شود و هیچ کس حاضر نیست زمین خود را به رایگان در اختیار این ادارات قرار دهد و تنها شورای شهر است که باید این زمینها را تامین کند و تنها منبع مالی و ملکی شورا هم که همان شهرداری است و شهرداری آبپخش هم که سالهاست از بی پولی رنج می برد!!!!
البته یکی از مهترین راه‌های تهیه زمین برای این ادارات تازه تاسیس یا در شرف تاسیس ، تفکیک و پلاک‌یندی زمینهای غیر مسکونی و تغییر کاربری این زمینها به مسکونی است که از این طریق می توان زمین مورد نیاز برای استقرار ادارات را به راحتی در کنار تفکیک این زمینها تامین کرد.
امیدواریم مسئولین استان توجه بیشتری به نیازهای مردم آبپخش داشته باشند و با تلاش بیشتر اعضای شورا و همچنین با همت مالکین زمین در آبپخش شاهد افتتاح ادارات مختلف در آبپخش باشیم.
نوشته شده توسط سعید در 20:11 |  لینک ثابت   • آرشیو نظرات

سه شنبه دوازدهم آبان 1388

گزارش تصویری از آتش سوزی در تالاب حله (جنگل کره بند)

http://www.mypicx.com/uploadimg/1002789979_11032009_1.jpg


ادامه مطلب
نوشته شده توسط سعید در 23:7 |  لینک ثابت   • آرشیو نظرات

یکشنبه دهم آبان 1388

برگزاری مراسم یادبود میثم و حامد دشتی

حدود یک ماه پیش بود که حامد کاپ قهرمانی خود در مسابقات فوتسال جام رمضان را در همین سالن از دست میثم گرفت ، ولی اینبار در سالن همه بودند جز میثم و حامد.
سالن امام علی (ع) شهر آبپخش که تا چند روز پیش محل هنرنمایی حامد دشتی در مسابقات مختلف بود ، شب گذشته پذیرای ورزشکاران و ورزش‌دوستانی بود که همیشه برای دیدن بازیهای حامد به این محل می‌آمدند ولی این بار نه برای دیدن بازی‌های او به سالن آمده بودند .
شب گذشته نه تنها ورزشکاران و ورزش دوستان شهر آبپخش بلکه تعداد زیادی از مردم و مسئولین شهر آبپخش برای برگزاری مراسم یادبود این دو جوان به سالن امام علی (ع) آمدند و در سوگ غروب غم‌انگیز این دو جوان ممتاز گریستند .
این مراسم که به همت جامعه ورزش شهر آبپخش برگزار شد ، با تلاوت آیاتی از کلام الله مجید آغاز شد و با قرائت پیام تسلیت جامعه ورزشکاران آبپخش ادامه یافت .
قرائت قرآن و شروه خوانی آقای قنبری بخش بعدی این مراسم بود که پس از آن نیز کلیپی که از عکسهای این دو عزیز ساخته شد به نمایش در آمد .
پایان بخش این مراسم قرائت دعای زیارت عاشورا بود.

http://www.mypicx.com/uploadimg/1320783366_11012009_5.jpg

کلیپ نمایش داده شده در این مراسم و تصاویر دیگری از این مراسم را می توانید در ادامه مطلب ببینید


ادامه مطلب
نوشته شده توسط سعید در 15:5 |  لینک ثابت   • آرشیو نظرات

چهارشنبه ششم آبان 1388

انا لله و انا الیه راجعون

 آپلود عکس

با نهایت تاسف و تاثر ، غروب غم انگیز قهرمان و پهلوان جوان "" حامد دشتی "" و دوست و یار مهربانمان "" میثم دشتی"" را به جامعه ورزش و خانواده این دو عزیز تسلیت و تعزیت عرض می كنیم.


نوشته شده توسط سعید در 8:56 |  لینک ثابت   • آرشیو نظرات

یکشنبه سوم آبان 1388

دور دوم آبیاری نخیلات آب پخش آغاز شد

مدیرعامل شرکت بهره برداری از شبکه های آبیاری و زهکشی استان بوشهر گفت: با آغاز دور دوم آبیاری در منطقه آب پخش حدود 2 میلیون اصله نخل برای دومین بار در سال جاری آبیاری خواهند شد.

سید عبدالرسول محمدی بعداز ظهر شنبه در جمع نخلداران منطقه آب پخش افزود:
با توجه به وقوع خشکسالی های متعدد و کاهش شدید  آب در کانال های انتقال آب استان این اقدام شرکت بهره برداری درنوع خود یک رکورد محسوب می شود.
مدیرعامل شرکت بهره برداری از شبکه های آبیاری و زهکشی استان وجود نیروهای گشت و حفاظت، تلاش شبانه روزی مسئولان توزیع آب، نظارت بر اجرای دقیق برنامه زمان بندی آبیاری نخیلات و استفاده از آب سنج برای اندازه گیری دقیق آب موجود در شبکه انتقال در راستای تقسیم و توزیع عادلانه آب در نخیلات را از عوامل موثر در اتمام دوره اول و آغاز دور دوم آبیاری عنوان کرد .

وی در پایان آبیاری تحت فشار را بهترین جایگزین برای آبیاری غرقابی دانست و از کشاورزان خواستار پرداخت به موقع آب بها، صرفه جویی در مصرف و اجرای هرچه سریعتر شیوه آبیاری نوین شد.

نوشته شده توسط سعید در 20:48 |  لینک ثابت   • آرشیو نظرات

شنبه دوم آبان 1388

چه کسی پاسخگوی وضع تاسف‌بار مرکز بهداشتی‌درمانی آبپخش است؟

شهر آبپحش با جمعیتی بالغ بر 20000 نفر ، به جای بهره‌مندی از یک بیمارستان و یا یک درمانگاه مجهز ، تنها یک مرکز بهداشتی درمانی کوچک و با امکانات بسیار ضعیف دارد که این مرکز  به هیچ وجه جوابگوی نیازهای بهداشتی و درمانی مردم آبپخش نیست.این در حالی است که در روستاهای بخش آبپخش نیز هیچ گونه مرکز درمانی وجود ندارد و چشم امید مردم این روستاها باید به مراکز بهداشتی درمانی آبپخش باشد.
یکی از مهمترین دغدغه های مردم حفظ سلامتی است ، ولی گاهی بعلت عدم رعایت نکات بهداشتی و یا نکات ایمنی ، سلامتی افراد با بروز بیماری‌ها و یا سوانح به خطر می‌افتد و در این مواقع ، مراکز‌درمانی هستند که باید با بیماری‌ها مقابله کنند و یا در هنگام بروز سوانح به وضع مصدومین رسیدگی کنند.
مرکز بهداشتی درمانی شهید بهشتی آبپخش تنها مرکز درمانی این شهر است که مردم منطقه آبپخش هنگام نیاز به درمان ابتدا به این مرکز مراجعه می کنند ولی متاسفانه این مرکز نمی تواند  به بیماران و یا مصدومین سوانح کمکی کند.

بارها و بارها شاهد بوده ایم که بیماران قلبی که با مشکلات حاد روبرو بوده اند به این مرکز مراجعه کرده اند ولی این مرکز کمترین کمکی که به بیماران قلبی می توان کرد تا به یک مرکز درمانی دیگر برسند یعنی قرص زیر زبانی (نیتروگلیسرین‌) را نداشته است .

بارها و بارها مصدمین سوانح رانندگی به این مرکز رسانده شده اند ولی بعلت ضعف کادر پزشکی و همچنین کمبود امکانات این مرکز بدون اینکه هیچ درمانی روی مصدومین صورت بپذیرد مستقیما به دیگر مراکز بهداشتی استان یا شهرستان منتقل شده اند

بعضاً در ساعات مختلف روز یا به صورت مکرر در ساعات مختلف شب و نیمه شب افرادی به این مراکز مراجعه میکنند که متاسفانه حتی یک پزشک عمومی هم در این مرکز نیست که جوابگوی مراجعین باشد.البته گاهاً پس از یکی دو ساعت زجر کشیدن بیمار و تماس های مکرر با پزشک درمانگاه ، ممکن است پزشک کشیک به درمانگاه مراجعه کند.

از همه اینها که بگذریم ، متاسفانه این روزها در این مرکز درمانی تزریقاتچی هم وجود ندارد و مراجعین در صورت نیاز به تزریقات باید به مطب معدود پزشکان عمومی شهر مراجعه کنند.

با کمال تاسف مشاهده شده است که در بعضی مواقع ،‌ کار تزریقات را نگهبان این مرکز انجام می‌دهد که هیچ گونه آموزش علمی در این زمینه ندیده‌است.

جان بسیاری از بیماران و مصدومین به لحظه ها بند است و در صورتی که بموقع مورد درمان قرار نگیرند ممکن است جان خود را از دست بدهند و بارها اتفاق افتاده است که بیماران و مصدومینی که به این مرکز مراجعه کرده اند و بنا به دلایل ذکر شده ، در این مرکز هیچ کمکی به آنها نشده است ، در مسیر رسیدن به دیگر مراکز درمانی جان خود را از دست داده اند.

براستی چه کسی مسئول جان این افراد است؟
آیا واقعا مسئولین بهداشت و درمان استان از وضع تاسف‌بار این مرکز به اصطلاح بهداشتی‌و‌ درمانی بی‌خبر هستند که فکری برای جان مردم نمی کنند؟
خوشحال خواهیم شد مسئولین بهداشت و درمان استان پاسخگوی این سوالات باشند و مردم آبپخش را آگاه سازند که چرا هیچ توجهی به این مسائل نمی شود و خوشحالتر خواهیم شد که پس از پاسخگویی ، شاهد برطرف شدن نقایص و مشکلات این مرکز باشیم.
وجود یک بیمارستان مجهز با کادر تکمیل پزشکی در نزدیکی محل زندگی  آرزوی همه ماست ولی با این وضع بهداشت و درمان استان که حتی در مرکز استان و شهرستانها هم چنین مراکزی وجود ندارد ، به تجهیز همین مرکز بهداشتی و درمانی هم راضی هستیم !!!
نوشته شده توسط سعید در 23:15 |  لینک ثابت   • آرشیو نظرات

جمعه یکم آبان 1388

نخستین جشنواره خرمای بوشهر در آبپخش برگزار می‌شود

فرماندار دشتستان گفت: نخستین جشنواره بزرگ خرمای بوشهر در روزهای 15 تا 20 آذر ماه در شهر آبپخش  برگزار می‌شود.

 

غلامحسین زارعی ظهر امروز در نشست هماهنگی و برنامه‌ریزی برای برگزاری جشنواره خرما اظهار داشت: توسعه استان بوشهر به‌ خصوص در این شهرستان توسعه پایدار در بخش كشاورزی است بنابراین بخش كشاوری در دشتستان باید فعال شود.
وی تصریح كرد: در این راستا در بحث تامین آب و بخش كشاورزی توجه خاص داریم و از برنامه‌های اولویت دار ماست.
زارعی با بیان اینكه توجه به زیرساخت‌های فرهنگی و ایجاد اشتغال از دغدغه‌های اصلی مسئولان دشتستان است، گفت: برگزاری جشنواره خرما در شهرستان علاوه بر معرفی ارزش غذایی خرما در سبد غذایی با هدف بازاریابی و فعال كردن بخش خصوصی و صادرات این محصول، از برنامه‌های مهم در ایجاد اشتغال پایدار در منطقه است.
فرماندار دشتستان خاطرنشان كرد: در حال حاضر 38 واحد صنایع بسته‌بندی صنعتی خرما و 50 واحد بسته‌بندی محلی و كوچك در شهرستان فعال است.
فرماندار دشتستان بر هماهنگی و همكاری مدیران برای فراهم كردن شرایط لازم برگزاری جشنواره خرما تاكید كرد.
رئیس جهاد كشاورزی شهرستان دشتستان نیز گفت: دائر كردن غرفه‌‌های عرضه مستقیم ارقام مختلف خرما و فرآورده‌های آن، صنایع تبدیلی و تركیبی، غرفه‌های جانبی و غرفه صنایع دستی از جمله برنامه‌های جشنواره خرما در دشتستان است.
حسین قیصری افزود: سالانه حدود 120 تا 130 هزار تن خرما در 5/4 میلیون اصله خرما در 29 هزار هكتار سطح زیركشت در دشتستان تولید می‌شود.
وی یكی از اهداف مهم جشنواره را معرفی محصول خرما در كشور، ایجاد شرایط لازم برای مصارف خرما در وزراتخانه‌ها، نیروهای مسلح، هواپیمایی و زمینه‌سازی برای صادرات و فعال كردن صنایع بسته‌بندی خرما در شهرستان ذكر كرد.
نوشته شده توسط سعید در 22:29 |  لینک ثابت   • آرشیو نظرات


نوشته شده در : جمعه 1 آبان 1388  توسط : saeid .    نظرات() .

How do you stretch your Achilles?
سه شنبه 17 مرداد 1396 02:33 ب.ظ
Every weekend i used to pay a quick visit this site, as i
wish for enjoyment, as this this web site conations in fact fastidious funny
information too.
Foot Issues
شنبه 14 مرداد 1396 08:45 ق.ظ
I have been browsing online more than 2 hours today, yet
I never found any interesting article like yours. It is pretty worth enough for me.
In my view, if all website owners and bloggers made good content as you did, the web will be much more useful than ever before.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر