تبلیغات
آبپخش - مطالب دیماه 88

امروز:

مطالب دیماه 88

سه شنبه بیست و دوم دی 1388

رئیس ستاد گرامیداشت دهه مبارک فجر آبپخش معرفی شد

اولین جلسه جهت هماهنگی و برنامه ریزی برای برگزاری مراسمات گرامیداشت دهه فجر با حضور مسئولین ادارات و نهادهای بخش آب پخش در محل بخشداری آب پخش برگزار گردید.


در این جلسه آقای ذاکری فرد جانشین بخشداری آبپخش ضمن خیر مقدم به حضار برنامه های این ستاد را تشریح و پیرامون این برنامه ها توضیحاتی را به اعضای این ستاد ارائه کرد.
ذاکری فرد در رابطه با برنامه های دهه فجر اظهار داشت: دشمنان نظام و انقلاب اسلامی نگاه‌های موشكافانه‌ای به ایران دارند كه بارزترین این نگا‌ه‌ها در حوادث اخیر سال‌جاری مشهود است كه در این راستا باید با برگزاری هرچه باشكوه‌تر برنامه‌ها و با مشاركت اقشار مختلف مردم دشمنان را ناامید كرد.
جناب سروان غلامرضا بناری - فرمانده حوزه مقاومت بسیج شهید دستغیب آبپخش - بعنوان رئیس ستاد بزرگداشت دهه فجر آبپخش معرفی شد .
همچنین آقای الله کرم عباس زاده بعنوان دبیر ستاد دهه فجر معرفی شد

نوشته شده توسط سعید در 15:4 |  لینک ثابت   • یک نظر

دوشنبه بیست و یکم دی 1388

بالاخره شورای شهر آبپخش پنج نفره شد

نخلستان: پس از حدود یک سال اداره شورای شهر آبپخش با چهار نفر ، بالاخره با اضافه شدن یکی از اعضای علی البدل به شورا موافقت شد و هم اکنون شورای اسلامی شهر آبپخش دارای پنج عضو می‌باشد.

با موافقت فرمانداری شهرستان دشتستان آقای محمد افتخاری به عنوان نفر اول اعضای علی‌البدل شورای اسلامی شهر آبپخش به عنوان نفر پنجم اعضای اصلی شورای شهر آبپخش اضافه شد.

لازم به ذکر است شورای اسلامی شهر آبپخش از زمان برگزاری انتخابات هیئت رئیسه (برای دو سال دوم) بعلت عدم حضور عبدالحمید محمدزاده - رئیس شورای اسلامی شورای شهر آبپخش در دو سال
اول - با چهار نفر برگزار می شد که به دلیل عدم استعفای محمدزاده از عضویت در شورای شهر ، با وجود سلب عضویت وی توسط دیگر اعضای شورا ، فرمانداری دشتستان با اضافه شدن اعضای علی‌البدل به شورا موافقت نمی‌کرد.

محمد افتخاری از فرهنگیان شهر آبپخش است . امیدواریم با اضافه شدن ایشان به شورای اسلامی شهر آبپخش شاهد فعالیت بیشتر و گسترده تر شورای شهر در همه عرصه ها باشیم

نوشته شده توسط سعید در 10:31 |  لینک ثابت   • یک نظر

یکشنبه بیستم دی 1388

40 درصد از هدر‌رفت كانال‌های آبرسانی كشاورزی آبپخش جلوگیری می‌شود


اخبار داخلیمدیر عامل شركت بهره‌برداری از شبكه‌های آبیاری و زهكشی استان بوشهر گفت: با پایان یافتن عملیات لایروبی 30 هزار مترمكعب از كانال‌های آبیاری و زهكشی نخیلات بخش آب پخش از هدر‌رفت حدود 40 درصد آب جلوگیری می‌شود.
عبدالرسول محمدی بعد از ظهرامروز در جمع شماری از خبرنگاران جلوگیری از هدررفت آب را از مهم‌ترین برنامه‌های شركت متبوع عنوان كرد و گفت: با انجام عملیات لایروبی این كانال‌ها از هدر‌رفت حدود 40 درصد آب جلوگیری می‌شود.
وی تصریح كرد: انجام عملیات لایروبی كانال‌های آبیاری و زهكشی استان بوشهر بسیار ضروری است.
محمدی افزود: با توجه به خشكسالی و كمبود آب، عملیات لایروبی كانال‌های آبیاری و زهكشی به منظور افزایش راندمان انتقال آب و جلوگیری از هدر‌رفت آن ضروری است كه این مهم هم اكنون در شبكه آبیاری آب پخش در حال انجام است.
مدیرعامل شركت بهره‌برداری از شبكه‌های آبیاری و زهكشی استان بوشهر تصریح كرد: برخی افراد بدون در نظر گرفتن حقوق حقه عموم اقدام به كشت غیر مجاز در حریم كانال‌ها و زهكش‌ها می‌كنند كه در این صورت علاوه بر عدم رعایت حریم، آب موجود نیز تكافوی آب مورد نیاز نخیلات نیست كه در نهایت عدم رعایت حریم قانونی موجب ایراد خسارت به كانال‌ها نیز می‌شود.
مدیرعامل شركت بهره برداری استان بوشهر خواستار رعایت صرفه‌جویی و مصرف بهینه آب در سال اصلاح الگوی مصرف و پرهیز از كشت غیر مجاز نخل و دیگر محصولات شد.

وی همچنین كشاورزان را مسئول حفاظت و نگهداری از كانال‌ها و زهكش‌های روباز و زیرزمینی دانست و از آنان خواست در صورت مشاهده هرگونه تخلف مرتبط با بهره‌برداری غیر مجاز از منابع آب و نیز كشت‌های غیر مجاز مسئولان امر را مطلع كنند تا برابر قانون با متخلفان برخورد شود.
محمدی باغداران را صاحبان اصلی تاسیسات و شبكه‌های آبیاری عنوان و تصریح كرد: هرچه حضور مردم و مشاركت آنان در نگهداری از تاسیسات پررنگ‌تر باشد، شبكه‌ها و تاسیسات آبیاری دوام و ماندگاری بیشتری دارند.
مدیرعامل شركت بهره‌برداری از شبكه‌های آبیاری و زهكشی استان بوشهر گفت: برخی كشاورزان و كامیون‌داران مبادرت به برداشت خاك از اطراف زهكش‌ها می‌كنند كه این امر موجب تخریب زهكش‌ها بر اثر روان‌آب‌های روان می‌شود.
محمدی از مردم خواست تا در صورت مشاهده هرگونه تخلف مرتبط با بهره‌برداری غیرمجاز این شركت را مساعدت و یاری كنند تا برابر قانون با افراد متخلف برخورد شود.
نوشته شده توسط سعید در 19:10 |  لینک ثابت   • نظر بدهید

چهارشنبه شانزدهم دی 1388

شهردار آبپخش: مشعل‌گاز آبپخش خردادماه 89 روشن می‌شود


عبدالرسول استادزاده امروز در گفتگو با نخلستان اظهار داشت: در نشست با مدیرعامل گاز استان بوشهر مقرر شد با تلاش و پیگیری این اقدام مهم انجام شود.
وی ادامه داد: در این نشست شهرداری نیز قول داد زمین مورد نظر برای ساختمان شركت گاز را در آبپخش فراهم كند.
شهردار آبپخش افزود: با پیگیری‌های انجام شده سرویس اتوبوس مسیر آبپخش به برازجان نیز هفته آینده راه‌اندازی می‌شود.
وی گفت: راه‌اندازی این خط نقش مهمی در توسعه حمل و نقل آبپخش دارد و امیدواریم نوید خوبی برای مردم این شهر باشد.
استادزاده خاطرنشان كرد: پاكسازی زمین فوتبال در محله‌های قلایی و بهرام‌آباد، پاكسازی پارك محله قلایی، برداشت مازاد نخاله‌ها و مصالح ساختمانی در سطح شهر و نظافت بلوارهای شهر پس از سه سال از جمله اقدامات انجام شده در این مدت كوتاه است.
وی ادامه داد: پیگیری احداث بازارچه برای دستفروشان و دوره‌گردان آبپخش، پاكسازی محوطه سایت اداری و پارك موتوری شهرداری، استقرار ماشین‌های آتش‌نشانی در روز جمعه در سطح شهر، نظافت عمومی پارك خضرا پس از چند سال، راه‌اندازی نمازخانه و سرویس بهداشتی پارك خضرا و ... از دیگر اقدامات انجام شده در آبپخش است.
استادزاده افزود: رسیدگی به زیباسازی شهر و محورهای ورودی و خروجی از سیاست‌های كوتاه‌مدت است.
وی ادامه داد: رسیدگی به وضعیت پیاده‌روهای سطح شهر و تبدیل بلوار ورودی آبپخش به چهاربانده از برنامه‌های میان‌مدت است.
استادزاده تصریح كرد: در بلند‌مدت نیز توجه به مبلمان شهری، آسفالت كوچه‌ها و احداث بازارچه تجاری در دستور كار است.
وی افزود: شهر آبپخش دارای موقعیت ویژه و استراتژیكی است و با توجه به اینكه در مسیر راه اصلی سه استان جنوبی كشور قرار دارد، باید به وضعیت این شهر به طور ویژه رسیدگی شود.
شهردار آبپخش تصریح كرد: برای پیشرفت شهر آبپخش سه برنامه كوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت دارم كه با همكاری شورا و با تلاش سایر پرسنل شهرداری تمام این برنامه‌ها را به مرحله اجرا در می‌آوریم.
نوشته شده توسط سعید در 19:11 |  لینک ثابت   • 4 نظر

یکشنبه سیزدهم دی 1388

لیست پروژه های عمرانی بخش آب پخش 1388

بخشداری آبپخش در پایگاه اطلاع رسانی خود آمار فعالیت ها و  لیست پروژه های عمرانی بخش آبپخش در سال 1388 را بر اساس نوع اعتبار و منبع تامین اعتبار و دستگاه اجرایی و میزان پیشرفت فیزیکی پروژه منتشر کرده است که این آمار را می توانید در ادامه مطلب ببینید


ادامه مطلب
نوشته شده توسط سعید در 11:28 |  لینک ثابت   • 2 نظر

جمعه یازدهم دی 1388

مصاحبه مطبوعاتی شهردار و نایب رئیس شورای اسلامی شهر آبپخش

شهردار آبپخش: 
مشكل 60 ساله زمین‌های مردم شهر آب‌پخش برطرف می‌شود

عبدالرسول استادزاده بعد از ظهر امروز در نشست با خبرنگاران رسانه‌های گروهی در سالن اجتماعات شهرداری آب‌پخش اظهار داشت: با پیگیری‌های مكرر انجام‌شده، بالاخره مشكل زمین‌های مسكونی شهر آب‌پخش كه با اداره كل منابع طبیعی استان و اداره كل مسكن و شهرسازی استان مشكل داشتند، با دستور مستقیم وزیر ‌مسكن ‌و ‌شهرسازی رفع شد.
وی افزود: دو ماه پیش به مردم قول دادیم كه مشكل زمین‌های مسكونی شهر آب‌پخش را تا زمان رسیدن به نتیجه، پیگیری كنیم و بسیار خوشحال هستیم كه تلاش دسته‌جمعی مسئولان نتیجه داد و این مشكل قدیمی برای همیشه حل شد.
شهردار آب‌پخش خاطرنشان كرد: هفته گذشته، جلسه‌ای با حضور وزیر مسكن، معاون استاندار، فرماندار دشتستان، مدیر كل مسكن و شهرسازی استان، نماینده دشتستان در مجلس و تعدادی از مسئولان برگزار شد و در این نشست، مصوب شد كه مالكان زمین‌های مسكونی شهر آب‌پخش كه فاقد سند رسمی (سیم سرب) هستند و تنها دارای سندهای دست‌نویس هستند، می‌توانند با مراجعه به شهرداری و معرفی به سازمان مسكن استان بوشهر، سند رسمی و قانونی دریافت كنند و مالك زمین‌های خود شوند.
استادزاده تصریح كرد: مشكل مالكیت زمین مردم آب‌پخش از سال‌های طولانی وجود داشته و این مشكل یكی از دغدغه‌های اساسی مردم این منطقه بوده است و با این كار یكی از آرزوهای دیرینه مردم برآورده شده است و امیدوار هستیم كه مسئولان اداره مسكن و شهرسازی استان نیز همكاری كنند تا نتایج این مصوبه هر چه زودتر عملی شود.
وی در ارتباط با پروژه‌های در دست اجرای این شهر نیز گفت: زیرسازی و آسفالت بلوار اصلی آب‌پخش كه از دغدغه‌های مردم این شهر است را به زودی تكمیل می‌كنیم و در اختیار شهروندان قرار می‌دهیم.
شهردار آب‌پخش ادامه داد: راه‌اندازی پارك كودك در محله‌های مهم آب‌پخش، راه‌اندازی بلوار بین شهرداری تا اداره آب و پیگیری و اتمام پروژه‌های نیمه‌تمام شهرداری نیز از جمله اولویت‌های كاری شهرداری در سال جاری است.
نایب رئیس شورای اسلامی شهر آب‌پخش نیز در این نشست اظهار داشت: برطرف شدن مشكل مالكیت زمین‌های مردم آب‌پخش، بسیار ارزشمند است و حاصل تلاش دسته‌جمعی اعضای شورا و شهردار آب‌پخش و همكاری فرماندار دشتستان، معاون عمرانی استاندار و نماینده مردم دشتستان در مجلس است و از مسئولان مسكن استان نیز می‌خواهیم كه در سرعت بخشیدن به این كار تلاش كنند.
مصطفی رضایی یادآور شد: شهر آب‌پخش از شهرهای مهم و استراتژیك استان بوشهر است و در مسیر استان‌های هرمزگان و خوزستان قرار دارد و همه باید در زمینه عمران و آبادانی این شهر حركت كنیم و آب‌پخشی زیبا و آباد را بسازیم.
وی افزود: در حال حاضر، همدلی و تعامل بسیار خوبی بین شورا و شهرداری وجود دارد و تلاش‌های شبانه‌روزی و خستگی‌ناپذیر شهردار نیز بسیار ارزشمند بوده و امام جمعه و سایر مسئولان و مردم نیز همكاری بسیار خوبی با مجموعه شورا و شهرداری داشته‌اند و امیدوار هستیم كه بتوانیم رضایت مردم را جلب كنیم.
این مقام مسئول در ارتباط با وضعیت بخشدار منطقه آب‌پخش نیز گفت: با پیگیری‌های صورت گرفته، هفته آینده مراسم معارفه نخستین بخشدار آب‌پخش انجام می‌شود و غلامرضا وفایی به عنوان بخشدار آب‌پخش به مردم معرفی می‌شود.
رضایی افزود: با فعال شدن بخشداری و همكاری شورا و شهرداری با این مجموعه، آینده بسیار خوبی برای آب‌پخش رقم می‌خورد و انتظار داریم كه مردم نیز مانند همیشه، حمایت لازم را از مسئولان داشته باشند تا بتوانیم در راستای اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی برای پیشرفت و توسعه حركت كنیم.
نوشته شده توسط سعید در 20:23 |  لینک ثابت   • 2 نظر

پنجشنبه دهم دی 1388

بخشدار آبپخش تعیین شد

نخلستان : پس از کش و قوس‌های فراوان و اداره‌شدن چندین ماهه بخشداری آبپخش توسط  سرپرست غیر بومی ، بالاخره بخشدار آبپخش تعیین شد.
آقای غلامرضا وفائی که نام وی از همان ابتدای استقرار بخشداری در آبپخش برای تصدی پست بخشداری آبپخش مطرح شده بود به عنوان بخشدار آبپخش تعیین و مراسم معارفه وی ، شنبه 88/10/12 برگزار خواهد شد.

در حالی که حدود شش ماه از استقرار بخشداری در آبپخش می گذرد ، آبپخش هیچ تغییری نسبت به زمان قبل از استقرار بخشداری نداشته است که علت آن شاید نبود یک بخشدار بومی و تمام وقت در مسند آن باشد.

لازم به ذکر است آقای غلامرضا وفائی از فرهنگیان آبپخش است و چندین سال سابقه مدیریت مدارس در مقاطع مختلف را در کارنامه خود دارد . وی یکی از فعال‌ترین افراد در استقرار بخشداری آبپخش بوده و تلاشهای بسیار زیادی را در این راستا انجام داده‌اند
با توجه به سوابق درخشان مدیریتی وی ، امید است هر چه زودتر شاهد تغییرات علی الخصوص استقرار ادارات در  آبپخش که مهمترین کار بخشداری است باشیم.

نوشته شده توسط سعید در 8:56 |  لینک ثابت   • یک نظر

چهارشنبه نهم دی 1388

ظهر امروز؛ مردم ‌آبپخش اهانت به عاشورای حسینی را محكوم كردند

راهپیمایی باشكوه مردم بخش آبپخش ، ظهر امروز همزمان با سراسر كشور از محل مصلای نماز جمعه این شهر تا میدان وحدت برگزار شد

  در این راهپیمایی آحاد مردم، دانش‌آموزان، دانشگاهیان، ادارات، نیروی انتظامی و بسجیان حضور داشتند و مردان و زنان با پوشیدن كفن و در دست داشتن پرچم سیاه یا حسین (ع) و پرچم جمهوری اسلامی ایران، جان خود را در دست نهاده و برای بیان خشم و انزجار خود و پشتیبانی از اصل ولایت فقیه به خیابان‌ها ریختند و با دادن شعارهای اسلامی و انقلابی با رهبر فرزانه انقلاب تجدید بعیت كرده و قلب جریحه‌دار ایشان را تجلی دادند.
امام جمعه بخش در این تجمع اظهار داشت: قلب ایشان در ایام عاشورای جدش حسین (ع) و در عزای شهدای كربلا جریحه‌دار بوده و هتك حرمت عده‌ای از خدابی‌خبر و ضدا انقلابی به عاشورای حسینی آن را بیشتر جریحه‌دار كرد.
حجت‌الاسلام خداداد رضایی با تسلیت و تعزیت به محضر مقدس حضرت ولی عصر (عج) و مقام معظم رهبری گفت: مقام عظمای ولایت‌، ‌ما آمده‌ایم تا آن جمله شما را كه در خطبه نماز جمعه تاریخی خود در 29 خرداد بیان كردید، تكراركنیم. شما خطاب به امام زمان فرمودید «مولای ما، من این جسم ناقص خود را در طبق اخلاص می‌گذارم و به اسلام و انقلاب تقدیم می‌كنم. ما آمده‌ایم كه بگوییم جان همه ما فدای اسلام باشد».
وی ادامه داد: شعار ما شعار امام حسین (ع) در روز عاشورا است كه فرمود « اگر دین جدم قوام نمی‌یابد جز با كشتن من پس ای شمشیرها مرا در برگیرید».
امام جمعه آبپخش با بیان اینكه پیام دیگر ما به سران فتنه‌ است، گفت: به میرحسین‌ها، خاتمی‌ها و كروبی‌ها و كسانی‌ كه با آنان همگام هستند اعلام می‌كنیم مرزتان را با دشمن مشخص كنید، شعار امروز دشمن، فقط طرفداری از شما نیست، شعار آنان مبارزه با مبانی اعتقادی مردم است، بدانید كه این ملت شما را در صف دشمنان نظام جمهوری اسلامی ایران قلمداد می‌كنند.
امام جمعه آبپخش ضمن تشكر از حضور گسترده مردم این بخش و روستا‌های دور و نزدیك كه در این راهپیمایی شركت كرده‌اند، تصریح كرد: امروز، روز دفاع از اسلام و ارزش‌های اسلامی است و اینكه ساعت آغاز راهپیمایی در ساعت اداری انتخاب شده ‌است و همه ادارات در این حركت عاشقانه محكوم كردن هتك حرمت به روز عاشورا و مقدسات اسلام شركت كرده‌اند، نشان می‌دهد كه مردم هوشیار و بیدار هستند.
نوشته شده توسط سعید در 19:2 |  لینک ثابت   • یک نظر

سه شنبه هشتم دی 1388

با پیگیری های مکرر شهردار آبپخش صورت گرفت: حل مشکل مسکن در آبپخش با دستور وزیر مسکن

نخلستان : با پیگیری های مکرر مهندس عبدالرسول استادزاده مشکل زمینهای مسکونی شهر آبپخش که با اداره کل منابع طبیعی استان و اداره کل مسکن و شهرسازی استان مشکل داشتند ، با دستور مستقیم وزیر‌مسکن‌و ‌شهرسازی حل شد.

شهردار آبپخش چندی پیش به مردم قول داده بود که مشکل زمینهای مسکونی شهر آبپخش را تا زمان رسیدن به نتیجه ، پیگیری خواهد و امروز در جلسه‌ای که با وزیر مسکن و نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی داشت ، پیگیری های وی منتج به نتیجه شد.


در نشست امروز شهردار آب‌پخش با وزیر مسکن که مهندس نصوری، معاون استاندار و مقاتلی، مدیر کل مسکن و شهرسازی استان  و پاپری مقدم، نماینده دشتستان در مجلس نیز حضور داشتند، مقرر شد که مالکان زمین‌های مسکونی شهر آب‌پخش که فاقد سند رسمی (سیم سرب) هستند و تنها دارای سندهای دست‌نویس هستند، می‌توانند با مراجعه به شهرداری و معرفی به سازمان مسکن استان بوشهر، سند رسمی و قانونی دریافت کنند و مالک زمین‌های خود شوند.
مشکل مالکیت زمین مردم آب‌پخش از سال‌های طولانی وجود داشته و این مشکل یکی از دغدغه‌های اساسی مردم این منطقه بوده است و با این کار یکی از آرزوهای دیرینه مردم برآورده شده است.
نوشته شده توسط سعید در 21:12 |  لینک ثابت   • نظر بدهید

دوشنبه هفتم دی 1388

نامه تعداد از کشاورزان به پاپری

باسمه تعالی

نماینده محترم مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی

سلام علیكم

احتراماً، به استحضار می‌رساند كه با توجه به وجود خشكسالی امسال و دو سال قبل در شهرستان دشتستان و بارش ناگهانی و سیل‌آسای باران و سرمای شدید، ما كشاورزان ساكن روستاهای میاندشت، قلایی و بویری متحمل ضررهای سنگین %100 شده‌ایم و به همین علت مزارع كشاورزی‌امان كه محصول عمده و اصلی آن تره است روزانه دور ریخته می‌شود و خسارتهای مالی زیادی تاكنون به ما وارد گردیده است.

هم اكنون و در این اوضاع نابسامان، از شما نماینده‌ی محترم انتظار داریم كه صدای ما را به گوش مسئولین محترم رسانده و خواهان جبران زیانهای وارده برآیید. همانا خدای متعال در این راه همواره پشتیبان و حامی شما نماینده‌ی محترم و خدمتگزار بوده و می‌باشد.

 

با آرزوی توفیق برای حضرتعالی

كشاورزان روستاهای میاندشت، قلایی و بویری
نوشته شده توسط سعید در 0:5 |  لینک ثابت   • نظر بدهید

یکشنبه ششم دی 1388

شهردار آب‌پخش گفت: بی‌نظیرترین مراسم دهه محرم در آب‌پخش برگزار شد.


عبدالرسول استادزاده عصر امروز در حاشیه برگزاری مراسم تعزیه عاشورا در میدان امام حسین شهر آب‌پخش اظهار داشت: در دهه اول محرم، مراسم عزاداری سالار شهیدان در آب‌پخش با نظم بسیار خوبی برگزار شد و حضور گسترده و منضبط مردم در این مراسمات چشمگیر بود.
وی افزود: در شب عاشورا، زیباترین و با معناترین مراسم در آب‌پخش برگزار شد و هیئت‌های عزاداری با هماهنگی كه از قبل به وجود آمده بود، در تمام محلات این شهر به نعش‌گردانی پرداختند و در مقابل منازل خانواده‌ شهدا و کسانی که جوانان خود را به تازگی از دست داده اند‌ ، توقف كرده و به نوحه‌خوانی و سینه‌زنی پرداختند كه این شیوه عزاداری یعنی ابراز ارادت به خانواده‌های این عزیزان که در هیچ جای ایران نظیر نداشته است.
شهردار آب‌پخش خاطرنشان كرد: هیئت‌های مختلف عزاداری شهر آب‌پخش در دهه اول محرم برنامه‌های بسیار خوبی را برگزار كردند و این مراسم‌ها از امشب با اجرای ویژه‌برنامه‌های دهه دوم محرم دنبال می‌شود.
استادزاده تصریح كرد: پرسنل شهرداری نیز در ایام برگزاری مراسم‌ها، تلاش بسیاری از خود نشان دادند و با پاك‌سازی محل برگزاری مراسم‌ها و آب‌پاشی این محل‌ها، كمك بسیار زیادی در برگزاری هر چه بهتر برنامه‌ها از خود نشان دادند.
وی ادامه داد: برگزاری مراسم تعزیه حربن‌یزید ریاحی در روز پنجم محرم، برگزاری مراسم تعزیه حضرت رقیه(س) در روز ششم محرم و برگزاری مراسم تعزیه علی‌اكبر در روز هفتم محرم از جمله این برنامه‌ها بوده است.
شهردار آب‌پخش یادآور شد: برگزاری مراسم تعزیه حضرت قاسم در روز هشتم محرم، برگزاری مراسم تعزیه ابوالفضل در روز تاسوعا(نهم محرم) و برگزاری مراسم تعزیه شهادت امام حسین(ع) در روز عاشورا(امروز) نیز از جمله برنامه‌های اجرا شده در دهه نخست محرم در آب‌پخش است.
استادزاده افزود: مردم ولایت‌مدار و عاشق اهل بیت(ع) نیز حضوری بسیار منظم و پررنگ در مراسم‌ها داشتند و دلبستگی و ارادت خود را به خاندان عصمت و طهارت نشان دادند.
وی اضافه كرد: در دهه دوم محرم نیز مجلس طفلان مسلم، آتش‌زدن خیمه‌ها و شام غریبان به صورت تعزیه برگزار می‌شود و مراسم روضه‌خوانی و سینه‌زنی‌ و زنجیرزنی نیز هر شب در هیئت‌های این شهر برگزار می‌شود.
شهردار آب‌پخش در ادامه گفت: امیدوار هستیم كه عزاداری‌های مردم این شهر مورد قبول واقع شود و امام حسین(ع)، همه ما را مورد شفاعت قرار دهد.
نوشته شده توسط سعید در 19:9 |  لینک ثابت   • 2 نظر

یکشنبه ششم دی 1388

عاشورا در آبپخش

تعزیه روز عاشورا مطابق هر ساله در میدان امام حسین(ع) برگزار شد که با حضور چشمگیر مردم آبپخش با شور خاصی برگزار شد. هیئت های مختلف عاشورایی آبپخش در پایان تعزیه امروز مراسم نعش گردانی را اجرا کردند


دیگر تصاویر را در ادامه مطلب ببینید

ادامه مطلب
نوشته شده توسط سعید در 15:12 |  لینک ثابت   • 2 نظر

یکشنبه ششم دی 1388

مراسم نعش‌گردانی در شهر آبپخش

هیئت های مختلفی در محله‌های مختلف شهر آبپخش وجود دارند که در شب عاشورا مراسم نعش‌گردانی را برگزار می کنند و مردم هر محله به همراه هیئت خود در این مراسم شرکت می کنند.

دیگر تصاویر را در ادامه مطلب ببینید


ادامه مطلب
نوشته شده توسط سعید در 14:28 |  لینک ثابت   • نظر بدهید

یکشنبه ششم دی 1388

مراسم سینه زنی حسینه خادمی


دیگر تصاویر را در ادامه مطلب ببینید


ادامه مطلب
نوشته شده توسط سعید در 14:17 |  لینک ثابت   • یک نظر

یکشنبه ششم دی 1388

مراسم زنجیرزنی و سینه‌زنی مسجدالقصی آبپخشدیگر تصاویر را در ادامه مطلب ببینید

ادامه مطلب
نوشته شده توسط سعید در 13:57 |  لینک ثابت   • نظر بدهید

جمعه چهارم دی 1388

برگزاری همایش «بصیرت نهضت حسینی» در آبپخش

 حجت‌الاسلام علی حسینی‌آملی چهارشنبه‌ شب در همایش بصیرت نهضت حسینی در آب‌پخش اظهار داشت: حضرت امام حسین(ع) در حقیقت با شهادت پرافتخار خود، موجب زنده نگه‌داشتن اسلام شد و رسوایی و بدنامی همیشگی را برای دشمنان اسلام به یادگار گذاشت.
وی افزود: باید مراسم ایام محرم به شیوه سنتی و متعارف برگزار شود و تعالیم اسلامی و واقعیات حادثه عاشورا بیان شوند تا مردم مسلمان بتوانند با حقایق اسلام آشنا شوند.
این استاد حوزه علمیه در ادامه با اشاره به برگزاری مراسم سوگواری و عزاداری در سراسر كشور، یادآور شد: در برخی از مناطق، انحرافات و مواردی به غلط وارد مراسم عزاداری و سوگواری شهادت ائمه(ع) شده است كه بسیار ناپسند است.
حسینی‌آملی تصریح كرد: قمه‌‌زنی، بیان گفتار نادرست و رفتارهای نامتعارف از جمله مسائلی است كه باید به تدریج از مراسم عزاداری برچیده شوند.
وی همچنین راهكارهای كم كردن و از بین بردن این گونه انحرافات را نیز تشریح كرد.
حسینی‌آملی در ادامه خواستار توجه و تامل بیشتر مردم به ویژه جوانان و دوستداران اهل‌بیت(ع) در شناخت و آگاهی نسبت به هدف مبارزات ائمه(ع) به ویژه حضرت اباعبدالله‌الحسین(ع) شد.
امام جمعه آب‌پخش نیز در این مراسم با اشاره به آغاز ماه محرم و سوگواری شهادت اباعبدالله‌الحسین(ع)، بر شناخت نسبت به هدف قیام امام حسین(ع) كه امر به معروف و اصلاح امت جدش پیامبر (ص) بود، تاكید كرد.
حجت‌الاسلام خداداد رضایی افزود: مردم مسلمان ایران به امام حسین(ع) عشق می‌ورزند و هیچ شخص یا گروهی نمی‌توانند این عشق را از مردم بگیرند و یا آن را كم‌رنگ كنند.
وی ادامه داد: باید از روش و منش امام حسین(ع) پیروی كنیم و آن را در زندگی به كار ببندیم.
چهارشنبه‌شب همایش «بصیرت نهضت حسینی» با موضوع آسیب‌شناسی مراسم عزاداری امام حسین(ع) و انحرافاتی كه در این مراسم وجود دارد با حضور گسترده مردم در مجتمع فرهنگی هنری شهید روا در آب‌پخش برگزار شد.

نوشته شده توسط سعید در 21:21 |  لینک ثابت   • یک نظر

جمعه چهارم دی 1388

استاد حوزه علمیه قم:دوست داشتن اهل بیت رمز سربلندی انسان است

آیت‌الله حاج سید علی حسینی آملی عصر امروز در مراسم عزاداری سالار شهیدان در آب‌پخش اظهار داشت: امام حسین(ع)، برای برپا داشتن دین جدش پیامبر (ص)، جان خود را فدا كرد و با این عمل خود، موجب زنده نگه داشتن اسلام و تداوم این دین شد.
وی افزود: دشمنان امام حسین(ع)، با به شهادت رساندن این امام بزرگوار و یاران باوفایش در واقع موجب رسوایی خود در تاریخ شدند و این ننگ ابدی برای یزید و یزیدیان باقی می‌ماند.
استاد حوزه علمیه قم خاطرنشان كرد: در دوران حضرت امام حسین(ع)، اسلام در یك موقعیت حساس قرار داشت و آن حضرت به عنوان كشتی نجات، دین اسلام را از توفان حوادث نجات بخشید.
حسینی‌آملی تصریح كرد: هیچكس و در هیچ شرایطی توفیق دستیابی به درجه‌های بالای انسانیت را پیدا نمی‌كند، مگر اینكه درك درست و صحیحی از پیام عاشورا داشته باشد و بتواند رهروی شایسته و پاك برای امام حسین (ع) و یارانش باشد.
وی ادامه داد: امام حسین(ع) در واقع مظهر صبر، ایمان و مقاومت است و تقوای بالای ایشان، مهمترین رمز ماندگاری این قیام بزرگ در تاریخ است.
استاد حوزه علمیه قم یادآور شد: دفاع از حق و قیام برای اقامه عدل و امر به معروف و نهی از منكر در راه اعتلای نام و آوازه اسلام راستین، یكی از درس‌های بزرگ واقعه عظیم كربلا و عاشورا به تمام مسلمانان است كه حضرت امام حسین (ع) و یاران فداكارش با نثار خون خود، آن را تحقق بخشیدند.
حسینی‌آملی در ادامه با اشاره به محبوبیت اهل بیت در بین مردم مسلمان ایران اظهار داشت: اهل بیت عصمت و طهارت، نماد پاكی و خوبی هستند و باید سعی كنیم خود را به آنها نزدیك كنیم.
وی افزود: اهل بیت را باید دوست بداریم و دوست‌داشتن اهل بیت نیز به معنای عمل كردن به دستورات این بزرگواران است و نه فقط اینكه به صورت ظاهری این بزرگواران را دوست داشته باشیم، بلكه باید با عمل و رفتار خود، این دوست داشتن را به اثبات برسانیم.
استاد حوزه علمیه قم خاطرنشان كرد: مردم فهیم ایران اسلامی، همواره ثابت كرده‌اند كه عاشقان واقعی اهل بیت هستند و حاضرند برای اهل بیت جان خود را هم فدا كنند.
حسینی‌آملی تصریح كرد: همواره باید در نظر داشته باشیم كه امام حسین(ع) و اهل بیت در كنار ما هستند و اعمال و رفتار ما را زیر نظر می‌گیرند، پس باید جوری عمل كنیم كه مورد رضایت این بزرگواران باشد.
وی اضافه كرد: مرحوم حاج حسین رضایی كه این مراسم در منزل ایشان برگزار می‌شود، نماد دوست‌داشتن اهل بیت بود و همواره در عمل نیز به این بزرگواران اقتدا می‌كرد و جوری رفتار می‌كرد كه مورد رضایت خدا و ائمه اطهار قرار گیرد.
در ادامه این مراسم نیز مرثیه‌سرایی و مداحی توسط مداحان اهل بیت عصمت و طهارت برگزار شد.
نوشته شده توسط سعید در 21:16 |  لینک ثابت   • یک نظر

پنجشنبه سوم دی 1388

افزودن نام آبپخش به تابلوهای راهنمای شهرها

نخلستان: به گفته شهردار آبپخش ، نام آبپخش به تابلوهای راهنمای شهرها در مسیرهای منتهی به شهر آبپخش اضافه خواهد شد.
عبدالرسول استادزاده افزود : مسیرهای متعددی در استان بوشهر وجود دارند که از شهر آبپخش می‌گذرند که شهرداری آبپخش برنامه دارد تابلو راهنمای سبز رنگ معرف شهر آبپخش را در کلیه این مسیرها نصب کند.
شهردار آبپخش هدف از این کار را معرفی آبپخش و مطرح شدن نام آبپخش برای کلیه مسافران به استان دانست و ادامه داد با رایزنی هایی که با اداره کل راه و ترابری استان بوشهر انجام داده ایم امیدواریم به زودی و قبل از شروع شدن فصل سفرهای گردشگری به استان بوشهر ، تابلوهای موجود تغییر کرده و نام آبپخش به آنها اضافه شود.
وی افزود : اولویت این تابو ها در محورهای بوشهر به آبپخش (سه راه خوش‌آب) - جاده کمربندی برازجان (میدان میوه و تره بار برازجان)- مسیر سعدآباد- آبپخش و جاده گناوه - آبپخش می‌باشد.
نوشته شده توسط سعید در 11:53 |  لینک ثابت   • یک نظر


نوشته شده در : سه شنبه 22 دی 1388  توسط : saeid .    نظرات() .

Why is my Achilles tendon burning?
سه شنبه 17 مرداد 1396 09:17 ق.ظ
I'm impressed, I must say. Rarely do I encounter a blog that's equally educative and engaging, and without a doubt, you've
hit the nail on the head. The issue is an issue that too few people are speaking intelligently
about. Now i'm very happy that I came across this in my hunt for something concerning this.
Can you grow taller with exercise?
شنبه 14 مرداد 1396 09:01 ب.ظ
No matter if some one searches for his required thing, so he/she wants to be available that in detail,
so that thing is maintained over here.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر