تبلیغات
آبپخش - مطالب مرداد 88

امروز:

مطالب مرداد 88


جمعه شانزدهم مرداد 1388

ابتکار آبپخشی ها در ایستگاه صلواتی

به همت پایگاه شهدای حوزه مقاومت بسیج شهید دستغیب شهر آبپخش و با همکاری کتابخانه عمومی شهر آبپخش و ستاد حفاظت اجتماعی و پیشگیری از جرم شهر آبپخش و با کمک مالی مردم شهر آبپخش بمناسبت نیمه شعبان ایستگاه صلواتی بزرگی مقابل گلزار شهدای گمنام (ورودی شهر آبپخش) برگزار شد . در این ایستگاه صلواتی که با ابتکاری جالب همراه بود از عابرین با شیرینی ، رطب ، خارک و دوغ خنک پذیرایی شد . به گفته غلامرضا وفایی مسئول این ایستگاه صلواتی ، در این ایستگاه صلواتی بیش از 1/5 تن رطب تازه ، بیش از 2 تن خارک و بیش از هزار لیتر دوغ خنک بین مردم تقسیم شد.

تصاویر دیگری از این ایستگاه صلواتی را درادامه مطلب ببینید


ادامه مطلب
نوشته شده توسط سعید در 22:13 |  لینک ثابت   • آرشیو نظرات

جمعه شانزدهم مرداد 1388

کم آبی و گردو خاک تولید و کیفیت محصول نخیلات بوشهر را کاهش داده است

آبپخش

دبیرخانه کشاورز استان بوشهر گفت: خشکسالی و کم آبی و پدیده گرد و خاک که در ماههای اخیر بطور مکرر بر فضای استان بوشهر حاکم می شود باعث کاهش میزان تولید و کیفیت محصول نخیلات این استان نسبت به سالهای گذشته شده است.
غلامحسین کفایی افزود: همچنین پدیده گردو غبار محیطی زمینه بروز آفت کنه گرد آلود در نخیلات استان بوشهر را فراهم کرده و این امر تاثیر مستقیم بر نامرغوبی محصول دارد.
وی با بیان اینکه محصول آفت زده قابلیت عرضه به بازار را ندارد اظهار داشت: کیفیت نامطلوب محصول باعث می شود که میزان تولید نیز کاهش یابد.
کفایی در خصوص کم آبی و خشکسالی نیز گفت: ممکن است که نخیلات در سال زراعی جاری به بار نشسته باشند ولی با توجه به کم آبی منطقه این میزان تولید ممکن است در سال آینده کاهش یابد و در برخی مناطق اصلا تولیدی وجود نداشته باشد.
وی با اشاره به اینکه به علت کم آبی برخی از باغداران محصول نخیلات خود را که به علت پایین بودن کیفیت قابل عرضه در بازار نبوده بریده و به حیوانات داده اند یادآور شد: اکنون نخلداران استان بوشهر تنها به فکر سرپا نگه داشتن نخیلات خود هستند که با شرایط فعلی این امر بسیار دشوار است.
کفایی با بیان اینکه برای تولید یک کیلوگرم خرما دو مترمکعب آب نیاز است گفت: هم اینک به دلیل شرایط بحرانی کم آبی هر منطقه از نخیلات ممکن است بین 60، 90و 120روز یکبار آبیاری شوند.
وی در خصوص تلاش مسوولان استان بوشهر برای گسترش آبیاری قطره ای برای نخیلات افزود: این شیوه آبیاری برای نخیلاتی که اکنون بصورت غرقابی آبیاری می شوند مناسب نیست و در دراز مدت و در زمان بازده اقتصادی نخل جواب نمی دهد.
کفایی اظهار داشت: برای عبور از بحران کم آبی مسوولان ذیربط باید اقدام به اصلاح سازه های موجود کنند از جمله تبدیل جدول کانالهای آبیاری به بتونی، اصلاح جاده دسترسی و برای نجات نخلداران از سد رییسعلی دلواری بین هشت تا 10مترمکعب آب به نخیلات پمپاژ کنند.
وی، سطح زیر کشت نخیلات استان بوشهر را 37هزار هکتار به تعداد بیش از شش میلیون اصله نخل اعلام کرد.

نوشته شده توسط سعید در 9:58 |  لینک ثابت   • آرشیو نظرات

پنجشنبه پانزدهم مرداد 1388

نیمه شعبان مبارک باد

میلاد با سعادت

منجی عالم بشریت

بقیه الله فی الارضین

صاحب العصر و الزمان

حضرت حجه بن الحسن المهدی

روحی و ارواح العالمین له الفداء

گرامی باد 

یا مهدی ادرکنی***میلاد عشق تبریک

اَللّهُمَّ

كُنْ لِوَلِیِّكَ

الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ

صَلَواتُكَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ

 فی هذِهِ السّاعَه وَفی كُلِّ ساعة

وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً

وَعَیْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ

 طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها

طَویلا


با نزدیک شدن به میلاد منجی عالم بشریت مهدی صاحب زمان ، همگان خود را برای برگزاری جشن و شادی آماده می کنند . تزئین کوچه ها ، خیابان ها ، ادارات و مساجد و همچنین برپایی ایستگاههای صلواتی در این روزها به وفور دیده می شود.نوشته شده توسط سعید در 11:43 |  لینک ثابت   • آرشیو نظرات

پنجشنبه پانزدهم مرداد 1388

فرهنگ ورزشی

پس از پایان مسابقات فوتبال لیگ آبپخش در مطلبی با بررسی مسابقات فوتبال لیگ آبپخش در جایی از تماشاگران آبپخشی با عنوان با فرهنگ یاد کردیم که این عنوان فرهنگ به مذاق بعضی ها خوش نیامد و نوشتن مطالب بلند بالایی سعی بر نقد مطلب و انکار فرهنگ ورزشکاران و ورزش دوستان آبپخشی داشتند.آقای موسوی از کمک داوران آبپخش در وبلاگ خود فرهنگ ورزشکاران و تماشاگران آبپخشی را خیلی پایین خوانده بودند.

دقایقی از آخرین دیدار مسابقات فوتبال جوانان سعدآباد که دیروز در ورزشگاه آبپخش برگزار می شد را دیدم در حدود 10 دقیقه ای که در ورزشگاه بودم الفاظی بین بازیکنان دو تیم و تماشاگران رد و بدل میشد که هیچگاه از تماشاگران آبپخشی ندیده و نشنیده بودم. با وجودی که تعداد تماشاگران این بازی شاید به یک دهم مسابقات فوتبال لیگ آبپخش هم نمی رسید ولی توهین هایی که به  همدیگر می کردند از مجموع تمام بازیهای لیگ آبپخش نیز بیشتر بود. پس از پایان این بازی هم تعدادی از تماشاگران از روی فنس و تورهای محافظ به داخل زمین پریدند و با تحریک بازیکنان دو تیم درگیری میان بازیکنان و تماشاگران در گرفت. اینجاست که باید قدر فرهنگ ورزشکاران و ورزش دوستان خود را بدانیم.
مسابقات فوتبال لیگ جوانان باشگاههای سعدآباد به علت نامناسب بودن وضع چمن ورزشگاه سعدآباد در زمین چمن ورزشگاه آزادی شهر آبپخش برگزار شد . در این مسابقات چهار تیم حضور داشتند که در پایان تیم اتحاد این شهر موفق شد با برتری مقابل حریفان خود به مقام قهرمانی دست یابد.

نوشته شده توسط سعید در 11:35 |  لینک ثابت   • آرشیو نظرات

پنجشنبه پانزدهم مرداد 1388

تصاویری از مراسم اهدای جام قهرمانی لیگ آبپخش

پس از پایان مسابقه دو تیم ملوان و دارایی مراسم اهدای جام به قهرمان ، نایب قهرمان ، تیم سوم و تیم اخلاق رده های مختلف لیگ آبپخش ، آقای گل و همچنین اهدای جوایز به دست اندرکاران برگزاری مسابقات فوتبال رده بزرگسالان باشگاهها آبپخش ( یادواره شهید محمد گطافی ) برگزار شد . تصاویری از این مراسم را در زیر می توانید ببینید.

دیگر تصاویر را در ادامه مطلب ببینید

ادامه مطلب
نوشته شده توسط سعید در 0:4 |  لینک ثابت   • آرشیو نظرات

جمعه نهم مرداد 1388

لیگ باشگاههای منطقه آبپخش سال 1388

این مسابقات با نام و به یاد شهید محمد گطافی به همت هیئت فوتبال شهر آبپخش با حضور هفت تیم بصورت دوره ای و در یک دور برگزار شد .مسابقات فوتبال لیگ منطقه آبپخش در سال گذشته با حضور 9 تیم برگزار شده بود و دو تیم مقاومت و کشاورز بنا به دلایلی که شاید وضعیت مالی نامناسب مهمترین دلیل آن باشد از حضور در این مسابقات انصراف دادند. کلیه مسابقات امسال لیگ در زمین چمن ورزشگاه آزادی شهر آبپخش برگزار شد که جا دارد از آقای موسوی مسئول زمین چمن ورزشگاه بجهت آماده سازی و ترمیم زمین چمن تشکر وقدردانی کنیم.

آمار و ارقام لیگ 88 آبپخش را در ادامه مطلب ببینید

ادامه مطلب
نوشته شده توسط سعید در 22:29 |  لینک ثابت   • آرشیو نظرات

جمعه نهم مرداد 1388

پایان مسابقات لیگ آبپخش

با دیدار امروز دو تیم دارایی و ملوان ، مسابقات فوتبال شهر آبپخش به پایان رسید . در این دیدار تیم ملوان که شانسی برای قهرمانی نداشت موفق شد با درخشش مهاجم خود عادل رستمی با نتیجه پنج بر صفر حریف خود را در هم بکوبد . در این دیدار تیم دارایی که به علت تکمیل نبودن بازیکنان خود یکی از دروازه بانهای خود را در پست مهاجم به بازی گرفته بود با انجام یک بازی ضعیف به راحتی تسلیم حریف خود شد . ملوان با این پیروزی و کسب سه امتیاز دیگر بعد از پرسولیس به مقام نایب قهرمانی دست یافت.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط سعید در 21:26 |  لینک ثابت   • آرشیو نظرات

پنجشنبه هشتم مرداد 1388

خدایا این گرد و غبار کی به تهران می رسد

شاید برای اولین بار باشد که گرد وغبار شدید به این اندازاه آسمان استان بوشهر را فراگرفته ودر بعضی از مناطق دید به کمتر از صد متر می رسد وکلیه پروازها لغو گردیده و متاسفانه لحظه به لحظه غلظت این گرد و غبار بیشتر می شود و تقریبا نفس کشیدن در فضای آزاد ممکن نیست و حتی برای لحظه ای بیرون آمدن باید حتما با ماسک یا پارچه خیس روی دهان خود را بپوشانیم .

این در حالی است که مسئولان همچنان در خواب هستند و مردم استان دعا می کنند که ای خدا کی این گردو غبار به تهران می رسد .
امروز روز سختی برای مردم استان بود در صورتی که مدیران ارشد استان حاضر نشدند امروز را تعطیل نمایند. این درصورتی است که مردم دعا می کنند تا این گردوغبار به تهران برسد تا شاید دولتمردان فکری به حال مردم محروم جنوب کشور نمایند .

آبپخش

نوشته شده توسط سعید در 23:10 |  لینک ثابت   • آرشیو نظرات

پنجشنبه هشتم مرداد 1388

تقدیر و تشکر باشگاه پرسپولیس آبپخش از شرکت نفت و گاز پارس

مدیر عامل باشگاه فرهنگی ورزشی پرسپولیس آبپخش با اهدای لوح یادبودی از زحمات و تلاشهای شرکت نفت و گاز پارس به دلیل حمایت از این باشگاه مردمی تجلیل به عمل آوردند.
باشگاه پرسپولیس همچنین با اهدای لوح تقدیر و پرچم یادبود باشگاه پرسپولیس از زحمات و فعالیتهای محسن داوری، مدیر واحد خبر شرکت نفت و گاز پارس نیز قدردانی کردند.
در بخشی از لوح تقدیر باشگاه پرسپولیس آمده است: امروز حمایت از ورزش در حقیقت حمایت از انسانیت و پهلوانی است و باشگاه پرسپولیس از خدمات شایسته حضرتعالی که زمینه ساز کسب عنوان قهرمانی لیگ منطقه آبپخش را فراهم کردید تقدیر به عمل می آورد.

نوشته شده توسط سعید در 18:47 |  لینک ثابت   • آرشیو نظرات

چهارشنبه هفتم مرداد 1388

پرسپولیس با شکست پاس به مقام قهرمانی مسابقات فوتبال شهر آبپخش دست یافت

تیم فوتبال پرسپولیس آبپخش با نتیجه سه بر دو تیم پاس را مغلوب ساخت و به مقام قهرمانی این دوره از رقابتها دست یافت . در این بازی دو تیم با انجام یک بازی جوانمردانه و شرافتمندانه  فوتبال پاکی را به نمایش گذاشتند . پرسپولیس ابتدا با گل دقایق ابتدائی خود از حریف جلو افتاد ولی تیم پاس که نمی خواست بازنده باشد و البته با برد در این دیدار می توانست شانسی برای نایب قهرمانی نیز داشته باشد با استفاده از اشتباه مدافعان پرسپولیس در دقایق پایانی نیمه اول دو گل را وارد دروازه پرسپولیس کرد . تیم پاس در نیمه دوم با انجام یک بازی تاخیری سعی بر اتلاف وقت بازی داشت ولی تیم پرسپولیس طبق روال بازی های قبل خود با انجام چند تعویض و ورود چند بازیکن تازه نفس جریان بازی را در دست گرفت و موفق شد دو گل دیگر به ثمر برساند و با این برد به مقام قهرمانی دست یابد. با انجام بازی فردای دو تیم دارایی و ملوان این رقابتها به پایان خواهد رسید و برنده دیدار فردا به مقام نایب قهرمانی دست خواهد یافت.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط سعید در 22:1 |  لینک ثابت   • آرشیو نظرات

سه شنبه ششم مرداد 1388

آبپخش : برتری هما مقابل ایرانجوان

در اولین بازی از آخرین هفته مسابقات فوتبال لیگ باشگاههای شهر آبپخش، عصر امروز دو تیم ایرانجوان و هما به مصاف هم رفتند که تیم هما موفق شد با نتیجه سه بر دو مقابل حریف خود به برتری دست یابد.
در این بازی کم تماشاگر و نه چندان جذاب ، تیم ایرانجوان که در پنج مسابقه قبل خود تنها یک گل زده بود موفق شد دو گل را در این بازی به ثمر برساند و بدون کسب حتی یک امتیاز با 3 گل زده و 32 گل خورده در قعر جدول جای بگیرد. تیم هما هم که تعدادی از بازیکنان اصلی خود را در اختیار نداشت نتوانست تفاضل گل خود را بالاتر ببرد و فعلا با کسب 10 امتیاز با تفاضل گل صفر در رده دوم قرار دارد و باید منتظر لغزش دیگر تیمها در دیدارهای آینده باشد تا شاید بتواند در پایان لیگ در رده سوم قرار بگیرد ، این در حالی است که هما هیچ شانسی برای کسب مقام اول یا دومی ندارد.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط سعید در 21:48 |  لینک ثابت   • آرشیو نظرات

یکشنبه چهارم مرداد 1388

پرسپولیس با شکست ایرانجوان به صدر جدول رسید

در آخرین بازی از هفته ما قبل پایانی رقابتهای فوتبال لیگ آبپخش عصر امروز پرسپولیس با برتری شش بر صفر مقابل ایرانجوان یک گام دیگری به قهرمانی نزدیک تر شد . در نیمه اول این دیدار تیم پرسولیس با گل دقیقه 1 خود که از روی نقطه پنالتی به ثمر رسید انتظارات را از خود بسیار بالا برد به نحوی که انتظار حتی شش گل در نیمه اول نیز دور از ذهن نبود ولی بازی با همان یک گل در نیمه اول به پایان رسید. ولی نیمه دوم با تغیر چند بازیکن در تیم پرسپولیس آغاز شد و نتیجه آن پنج گل دیگر برای این تیم بود. از نکات جالب و قابل توجه این دیدار تعویض دروازه بان با یکی از بازیکنان داخل زمین  برای تیم ایرانجوان بود، در حالی که ایرانجوان سه تعویض خود را انجام داده بود یکی از بازیکنان این تیم که قادر به دویدن نبود به درون دروازه رفت و دروازه بان این تیم به جای او در خط هافبک بازی کرد و جالبتر اینکه این دو بازیکن لباس خود را در وسط زمین با هم عوض کردند و با همان لباس ها بازی کردند. داوری این دیدار را آقای کشتکار با کمک آقایان حاجی پور و موسوی بر عهده داشتند.
جدول رده بندی لیگ آبپخش در پایان هفته ششم

 

تیم

بازی

برد

باخت

مساوی

گل زده

گل خورده

تفاضل

امتیاز

1

پرسپولیس

5

3

-

2

13

3

10+

11

2

ملوان

5

2

-

3

11

4

7+

9

3

استقلال

6

2

2

2

16

7

9+

8

4

دارایی

5

2

2

1

10

7

3+

7

5

پاس

5

2

2

1

12

12

-

7

6

هما

5

2

2

1

8

9

1-

7

7

ایرانجوان

5

-

5

-

1

29

28-

-


دیگر تصاویر را در ادامه مطلب بینید

ادامه مطلب
نوشته شده توسط سعید در 16:18 |  لینک ثابت   • آرشیو نظرات

شنبه سوم مرداد 1388

دارایی هم از جمع مدعیان قهرمانی کنار رفت

از هفته ششم رقابتهای لیگ باشگاههای آبپخش عصر امروز دو تیم دارایی و هما به مصاف هم رفتند که تیم هما موفق شد با یک گل برابر دارایی به برتری دست یابد.
در این دیدار دو تیم یک بازی فیزیکی و درگیرانه را به نمایش گذاشتند به نحوی که کمتر شاهد خلق موقعیت گل روی دروازه ها بودیم و تیم هما از معدود موقعیتهای خود استفاده کرد و موفق به گلزنی شد.
داوری این دیدار را آقای محمدحسین پور با کمک آقایان امینی و زرنگار بر عهده داشتند.

تصاویر دیگری از این دیدار را در ادامه مطلب ببینید


ادامه مطلب
نوشته شده توسط سعید در 20:34 |  لینک ثابت   • آرشیو نظرات

جمعه دوم مرداد 1388

شکست استقلال مقابل پاس

تیم استقلال در آخرین بازی خود در این فصل از رقابتهای فوتبال لیگ آبپخش مقابل تیم پاس با نتیجه سه بر دو مغلوب شد . تیم استقلال که برای ماندن در کورس قهرمانی می بایست حتما در این دیدار به پیروزی می رسید ، در غیاب تعدادی از بازیکنان اصلی خود با شکست به کار خود پایان داد . در این دیدار پربرخورد دو بازیکن استقلال در لحظات پایانی بازی از زمین اخراج شدند . تیم پاس با استفاده از  اشتباه مدافعان تیم استقلال در همان لحظات آغازین بازی با یک گل جلو افتاد و با انجام یک بازی کاملا دفاعی سعی داشت از اندوخته خود دفاع کند . در آغاز نیمه دوم تیم استقلال موفق شد با زدن دو گل از حریف خود جلو بیافتد ولی طولی نکشید که روی یک ضد حمله گل تساوی را دریافت کرد و چند دقیقه بعد تیم پاس با به ثمر رساندن یک گل دیگر از روی نقطه پنالتی بازی را به سود خود به پایان برد . با وجودی که تیم استقلال از لحاظ کنترل بازی و در دست داشتن توپ و میدان تیم برتر میدان بود ولی نتوانست موقعیت گل چندانی روی دروازه پاس ایجاد کند . داوری این دیدار را آقای شاهروبندی با کمک آقایان محمدزاده و موسوی بر عهده داشتند.

تصاویر دیگری از این دیدار را در ادامه مطلب ببینید


ادامه مطلب
نوشته شده توسط سعید در 21:14 |  لینک ثابت   • آرشیو نظرات


نوشته شده در : پنجشنبه 1 مرداد 1388  توسط : saeid .    نظرات() .

Tallard
پنجشنبه 27 اردیبهشت 1397 08:06 ق.ظ
I'd like to find out more? I'd like to find out some additional information.
lizasobczak.hatenablog.com
جمعه 13 مرداد 1396 10:40 ب.ظ
Wow, that's what I was exploring for, what a data!
existing here at this webpage, thanks admin of this web site.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر